New York vali adayına mitingde bıçaklı saldırı: İşin bitti

New York vali adayına mitingde bıçaklı saldırı: İşin bitti
ABD'de New York vali adaylığının kampanyası içim miting düzenleyen Temsilciler Meclisi Üyesi Lee Zeldin, bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Ruhsal sorunları bulunduğu ve eski bir asker olduğu öğrenilen saldırganın, Zeldin'in konuşması sırasında bıçağı boynuna doğrultarak "İşin bitti" dediği ifade edildi.

Cumhuriyetçi Partiden New York valiliğine aday olan Zeldin, Rochester kentinde katıldığı mitingde, kürsüde konuşma yaptığı sırada elinde kesici aletle yanına yaklaşan kişinin saldırısına uğradı. Saldırganın elini bileğinden kavrayan Zeldin, saldırıdan yara almadan kurtuldu.

David G. Jakubonis isimli 43 yaşındaki saldırganın, ruhsal sorunlar nedeniyle emekli edilmiş eski asker olduğu ve tutuklandıktan kısa süre sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Sosyal medyada paylaşılan olaya ilişkin videoda, şapka ve gözlük takan, sağ elinde 2 sivri ucu bulunan kesici alet taşıyan saldırganın, dış mekanda alçak bir platformda konuşma yapan Zeldin'e yaklaşarak "Sen bittin, senin işin bitti" şeklinde birkaç defa bağırdığı görüldü.

Twitter'da olay anının fotoğrafını paylaşan Zeldin, "Birkaç saat önce beni bıçaklamaya çalışırken 'İşin bitti.' diyordu" ifadesini kullanarak, kendisini koruyan polislere teşekkür etti.