Nazlı Ilıcak’tan sert eleştiri

Nazlı Ilıcak’tan sert eleştiri
Nazlı Ilıcak Davutoğlu'nun iddiaları için böyle seslendi: Geri zekalılar!Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sözleri için ağır bir imada bulundu.Tahliye krizini köşesine taşıyan Nazlı Ilıcak,...

Nazlı Ilıcak Davutoğlu'nun iddiaları için böyle seslendi: Geri zekalılar!

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sözleri için ağır bir imada bulundu.

Tahliye krizini köşesine taşıyan Nazlı Ilıcak, “Tahliye talimatını, bir hafta önce Fethullah Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan bir dua ile vermiş” iddiasını Ahmet Davutoğlu’nun da dile getirdiği öne sürerek “Akla ziyan ama hâlâ bu komplo teorilerine inanan geri zekâlılar var” dedi.

Nazlı Ilıcak’ın ‘Komplo teorileri ve geri zekâlılar’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

FETHULLAH GÜLEN DUAYLA TALİMAT VERDİ İDDİASI

Hidayet Karaca’nın ve polislerin tahliye kararının uygulanmaması, tam bir hukuk katliamı. Hepimiz, Türkiye ne hale geldi diye üzüldük. Ama meselenin bir de mizahi yönü var. Daha doğrusu güleriz ağlanacak halimize!

Meğer tahliye talimatını, bir hafta önce Fethullah Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan bir dua ile vermiş. Gülen’in o sözleri şöyle:

* Allah’ım, medrese-i Yusufiye misafirlerini salıver ve onları en çabuk zamanda sevdiklerine kavuştur!..

* Bazılarınız çeker, bazılarınız da onların çektiğini paylaşır, onların ızdıraplarını ruhunda duyar; yapılması gerekli olan şeyler mevzuunda bir küheylan gibi şahlanır, bir üveyk gibi kanatlanır. Allah’ın izni inâyetiyle; işte o zaman paylaşıyor demektir.

* Evet, birileri içeride medrese-i Yusufiye yaşarlar; berikiler de dışarıda oturur kalkar onlara dua ederler: ‘Onları en çabuk zamanda, çok rahatlıkla salıver Allah’ım!’

YA KOSKOCA BAŞBAKAN’A NE DERSİNİZ?

Haydi bu iddiayı bazı troller dile getirdi… Ya koskoca Başbakan’a ne dersiniz? Ahmet Davutoğlu, Gümüşhane Zafer Meydanı’nda düzenlediği mitingde bu konuya değindi. Aynen şöyle dedi: “Meydanı Pensilvanya’dan gelen talimatlarla hareket eden hâkimlere, savcılara bırakmayız. Bu memleket sahipsiz değil. Bir hafta önce Pensilvanya’dan talimat aldılar, ‘hapishaneden çıkarılsınlar’ talimatı. Kayıtları var bizde. Yargıyı yönlendirmeye kalkışanlara karşı her zaman yargının tam bağımsızlığı ve tarafsızlığı dedik. Seçimlere giderken ‘hâlâ buradayız’ demenin çabası içindeler. Size biri yurtdışından ‘şöyle, böyle yap’ talimatı verir ve siz de buna kulak verirseniz, bu toprakların temel değerlerine ihanet etmiş olursunuz.”

HALA İNANAN GERİ ZEKALILAR VAR

Diyelim ki, gerçekten bir operasyon talimatı verilmek isteniyor. Devletin her hücresine sızdığı söylenilen ve çok sayıda sahte belge hazırlayarak, teknolojiye ileri derecede hâkim olduğu belirtilen bir “örgüt”, talimat vermek için böyle ilkel vasıtalar mı kullanır? Sümeyye Erdoğan’ın öldürüleceğini ya da CHP’ye büyük maddi fonlar tahsis edileceğini Fuat Avni’nin Doğrudan Mesajı (DM) üzerinden Umut Oran’a haber veriyorlar. MİT TIR’larına yönelik o büyük operasyon, “İslâm’la şiddet bağdaşmaz” cümlesi içine sığdırılıyor. Tahşiye için, dizi senaryosunu kullanıyorlar…

Akla ziyan ama hâlâ bu komplo teorilerine inanan geri zekâlılar var.