Mutabakat sonrası Rusya'dan skandal hamle! Sergey Şoygu terörist Mazlum Kobani ile görüştü...

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu başkanlığında üst düzey askerlerden oluşan bir heyet, PKK bağlantılı YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin liderlerinden Mazlum Kobani ile telekonferans yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Ekim 2019 11:16
Mutabakat sonrası Rusya'dan skandal hamle! Sergey Şoygu terörist Mazlum Kobani ile görüştü...

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, görüşmeye Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov’un da katıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bakan Şoygu’nun Mazlum Kobani ile 22 Ekim günü Soçi'de Rusya ve Türkiye liderlerinin vardığı anlaşma kapsamındaki Kürt tarafının uygulamalarını görüştüğü” belirtildi.

Türkiye’den Ferhat Abdi Şirin olarak bilinen terörist Kobani’nin ise, Rusya ve Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, “Kürt halkının güvenliğinin sağlanması ve savaşı sonlandırmaya yönelik adımların atılması” dolayısıyla teşekkür ettiği bildirildi.

Rus askeri polisinin ve Suriye askerlerinin birçok bölgeye konuşlandığını söyleyen Abdi, “Biz onlara her türlü yardım ve destek sağlıyoruz. Bu anlaşmayı geliştirmek için çaba gösteren herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler