Halk TV Canlı Yayın
Mustafa Kemal'in Askerleriyiz tişörtü giydiği için meclise alınmadı!
Eskişehirli Cafer Darı "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" tişörtü giydiği için meclis polisi tarafından milletin meclisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne alınmadı.

Eskişehir’den CHP grubunu izlemeye gelen Cafer Darı adlı yurttaşın üzerinde "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz" yazılı tişörtü “Atatürk tişörtü yasak” diyerek kapıdan içeriye almadı. Vatandaşın, "başka kıyafetim yok çıplak mı gireyim?" demesi üzerine Atatürk tişörtünü yasaklayan meclis polisi evet yanıtı verdi.

Eskişehirli Cafer Darı'da üzerini çıkartarak çıplak halde Meclis’e girmek zorunda kaldı. Durumu öğrenen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal isyan ederek çıplak vatandaşı kapıya geri götürdü ve "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" tişörtünü geri aldı. Bu olaya CHP grubu da tepki gösterdi.

Kapıdan gidip Atatürk tişörtünü alan CHP'li Mahmut Tanal tişörtü vatandaşa tekrar giydirdi. Açıklama yapan Tanal, "Bu tişörtte ne var, bu tişörtle TBMM'ye giremiyor. Meclis'e bugüne kadar terörün paçavraları bile sokuldu ama bu şekilde tişörtle vatandaş giremiyor."dedi.