Muhtarlıkta babasına rakip oldu evlatlıktan reddedildi!

210 seçmeni bulunan Bursa'nın Orhangazi ilçesi Heceler Köyü ilginç bir seçim yarışına sahne oluyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Heceler Köyü muhtarı Ali Sevinç, oğlu Zafer Sevinç ile yarışacak

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Muhtarlıkta babasına rakip oldu evlatlıktan reddedildi!

210 seçmeni bulunan Bursa'nın Orhangazi ilçesi Heceler Köyü ilginç bir seçim yarışına sahne oluyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Heceler Köyü muhtarı Ali Sevinç, oğlu Zafer Sevinç ile yarışacak. Oğlunun kendisine rakip olmasına çok sinirlenen baba Ali Sevinç, "Benim öyle bir oğlum yok. Evlatlıktan da reddettim” dedi.

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberi şöyle: Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı ile Heceler Köyü Muhtarlığı görevini sürdüren 64 yaşındaki Ali Sevinç, köy muhtarlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Ancak Muhtar Ali Sevinç bir sürpriz ile karşılaştı.

BABASINA RAKİP OLDU

İkinci defa muhtar olmaya hazırlanan Ali Sevinç’in karşısına oğlu 34 yaşındaki Zafer Sevinç çıktı. 31 Mart yerel seçimlerin de baba-oğul aynı köyde muhtarlık için yarışacak. 237 nüfusa sahip köyde 199 seçmen oy kullanacak.

'BENİM BÖYLE BİR OĞLUM YOK'

Muhtar Ali Sevinç, kendisine rakip olan oğluna çok kızgın olduğunu belirterek “Benim öyle bir oğlum yok. Evlatlıktan da reddettim. Zaten 1 yıldır görüşmüyoruz. Karşıma aday olarak çıktı. Bakalım kazanabilecek mi? Seçmen sayısı 210 olan köyde muhtarlık için 8 aday var. Bakalım kim kazanacak” dedi.