Muhittin Böcek: Buradaki yangına siyasiler müdahale etmesin

Halk TV'de yayınlanan 'Günün Raporu' programına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya yangınında son durumu anlattı. Böcek, "Serzenişimiz şu, buradaki yangına siyasiler müdahale etmesin" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ağustos 2021 17:54

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Halk TV'de yayınlanan Fatih Ertürk'ün 'Günün Raporu' programına katıldı. Antalya yangınındaki son durumu aktaran Başkan Böcek serzenişte bulundu.

Böcek, "İki gün önceki serzenişimiz Yangınla ilgili siyasilerin müdahale etmemesi" ifadelerini kullandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ifadeleri şöyle;

'Herkesin katkıları belli'

"İki gün önceki serzenişimiz Yangınla ilgili siyasilerin müdahale etmemesi. Yetkili bakanlık belli. Orman Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tespitler yapıyor. Herkesin katkıları belli, bakanlarımızın da. Buraya ilk ziyarete sayın Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, sonrasında sayın Cumhurbaşkanımız, sonra İYİ Parti Lideri Meral Ablamız geldi, sonra Ali Babacan, Mustafa Sarıgül ve Davutoğlu geldi.

Burada her şey normal giderken, Manavgat'ın içerisinde bazı mahalleleri AKP’li başkanlara, siz 7 mahalleden sorumlusunuz, 8 mahalleden gibi bunları yapmaya çalıştılar. Bunların doğru olmadığını söyledik. Ve buradaki helikopterler ve uçaklarla ilgili mahallelere gidişi gelişiyle ilgili, dedim ki sayın bakanlarımız ve bakanlığın yetkilileri bu işin uzmanı...

Aynı zamanda belediyelerimiz ve büyükşehir belediyelerimiz, itfaiye erlerimizle birlikte bu yangın son bulur dedik. Ama yangın devam etti. Bütün vatandaşlarımız havadan müdahale istiyor"