Muharrem öğretmen hayatını kaybetti

Tekirdağ'da kanser hastalığı nedeniyle ara verdiği okulunda 8 ay sonra öğretmen ve öğrencileri tarafından alkışlar ve şarkılarla karşılanan coğrafya öğretmeni 52 yaşındaki Muharrem Poyrazoğlu, hayatını kaybetti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Kasım 2021 09:46
Muharrem öğretmen hayatını kaybetti

Çorlu ilçesi Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nde coğrafya öğretmeni olan Muharrem Poyrazoğlu, iki yıl önce kansere yakalandı. Mesleğine ara veren Poyrazoğlu, 8 ay sonra gittiği okulda öğrencileri ve meslektaşları tarafından balon, konfeti, alkışlar, şarkılar ve sloganlarla karşılandı.

muharrem-ogretmen-okulda-coskuyla-karsilanmistihayatini-kaybetti-9567-dhaphoto4.jpgDuygulandıran karşılamada, Muharrem Poyrazoğlu, öğrencilerine sarılıp gözyaşı döktü. Poyrazoğlu, "Hayatıma giren çok sayıda arkadaşım oldu. Şu an birçoğunun ismini hatırlayamadığım Cemile Yeşil Anadolu Lisesi ailesi içerisinde olup da beni de yaklaşık 8 aylık bu zor sürecimde arayarak, mesajlarıyla resimleriyle şımarık görüntüleriyle destek olan bütün öğrencilerime, başta okul müdürüm ve öğretmen arkadaşlarımın her birine tek tek, okul dışından sevgili arkadaşlarım, en başta ailem, büyük ailem, bana bu zor süreçte destek olup, yeniden yuvama kazandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Sizleri çok seviyorum" dedi.

Muharrem Poyrazoğlu, hastalığın vücuduna yayılması nedeniyle geçen cumartesi günü yaşamını yitirdi. Malatya'da toprağa verilen Poyrazoğlu için Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de yayınladığı taziye mesajında, "Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi coğrafya öğretmenimiz Muharrem Poyrazoğlu vefat etmiştir. Öğretmenimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz" denildi.

Kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Muharremmuharrem-ogretmen-okulda-coskuyla-karsilanmistihayatini-kaybetti-9567-dhaphoto5.jpg Poyrazoğlu'nun ölümü, görev yaptığı Cemile Yeşil Anadolu Lisesi'nde büyük üzüntü yarattı. Okul müdürü Gökhan Vanlı, büyük bir şok yaşadıklarını belirterek, "Hocamız biliyorsunuz hastalık dönüşünde Türkiye'ye mal oldu. Öğrencilerimizin onu karşılamaları, öğretmenlerimizin ona sevgisi, saygısı, Muharrem ağabeyimizin ağabeylikleri... Dost biriktirmişti. Dolayısıyla bizim için büyük bir sürpriz oldu. Tam iyileşti derken son zamanlarında görüşüyorduk, iyi haberlerini alıyorduk. Ama son 2 hafta içerisinde çok ağırlaştı. Arkadaşlarımız ziyaretlerine gittiler ama bizim için de Öğretmenler Günü arifesinde büyük bir sürpriz oldu. Çok üzgünüz. Eğitim camiamızın başı sağ olsun. Okulumuzun başı sağ olsun, mekanı cennet olsun" diye konuştu.

KAYNAK: DHA