Mehmet Özhaseki'yi yakan belge ortaya çıktı

Mehmet Özhaseki'yi yakan belge ortaya çıktı
Özhaseki, Pensilvanya’ya hiç gitmediği şeklinde konuşurken, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki evinde çalışan Mahmut Yeter'e yazdığı mektup ortaya çıktı.

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, hafta başında Habertürk TV’de “Türkiye’nin Nabzı” programına katıldı ve soruları yanıtladı. Gazeteci Sevilay Yılman’ın, Kayseri’de FETÖ’den tutuklu olanların, FETÖ lideri Fethullah Gülen’e ziyarete Mehmet Özhaseki tarafından götürüldükleri şeklindeki ifadelerini sordu. Özhaseki bu soruya, “Her ifadeye gittiklerinde 'Haseki'nin adını verin' diyorlar. Ben birilerini alıp, Pensilvanya'ya götüreceğim ve duyulmayacak, böyle bir şey olabilir mi?” şeklinde yanıt verdi. Yılman’ın FETÖ lideri Gülen’i ziyaret için Pensilvanya’ya hiç gidip-gitmediğini sorması üzerine de, Özhaseki, “Hayır hiçbir işim olmadı. Yemin mi edeyim, Kuran’ı mı getireyim” dedi.

MEHMET ÖZHASEKİ, FETHULLAH GÜLEN’İN EN YAKININDAKİ İSME NE MEKTUBU YAZDI

Özhaseki, Pensilvanya’ya hiç gitmediği şeklinde konuşurken, MHP’de siyaset yapmış, İYİ Parti YİK üyesi emekli Hakim Kerim Yılmaz sosyal medya hesabından dikkat çeken bir belge paylaştı. “Pensilvanya'ya uçak dolusu işadamı götürüp hepsinin başını yakan; Boydak'ın ifadesiyle bizi O götürdü ama şimdi biz parmaklık arkasından bakıyoruz o bakan dediği Özhaseki, geçen gün gidişini inkar etmişti ya; bak şu mektuba” şeklinde mesaj yazan MHP lideri Bahçeli’nin bir dönem hukuk danışmanlığını da yapan Kerim Yılmaz, Mehmet Özhaseki’nin Mahmut Yeter’e yazdığı mektubu paylaştı.

Özhaseki mektubunda, ABD’de bulunduğu süre içinde programın başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için çalışan Mahmut Yeter’e teşekkür ediyor ve kendisini Kayseri de ağırlamak istediğini ifade ediyor. Mahmut Yeter, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikhanesinde çalışıyor ve firari durumda…

İşte o mektup:

asdadsas.jpg


MEHMET ÖZHASEKİ’NİN ABD ZİYARETİNDEKİ FOTOĞRAFI

İşadamı Nurettin Okandan, daha önce Mehmet Özhaseki’nin ve FETÖ’cülerin olduğu heyetin ABD’deki fotoğrafını yargılandığı mahkemeye sunmuş ve o fotoğraf haberlere konu olmuştu.

İşte Mehmet Özhaseki’nin ABD’de FETÖ’cülerle çektirdiği fotoğraf:

sdsfssd.jpg

FETÖ SANIKLARI ÖZHASEKİ İÇİN İFADELERİNDE NELER SÖYLEMİŞTİ

FETÖ’den yargılan birçok isim Mehmet Özhaseki’nin kendilerini Pesilvanya’ya götürdüğünü, FETÖ’nün çalışmalarına destek verdiğini ifadelerinde anlatmıştı.

FETÖ sanığı Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, FETÖ’nün Melikşah Üniversitesi’nin yurdunu nasıl yaptırdıklarını şöyle anlatmıştı: “Yurtdışına yapılan bir geziyle ilgili de uçakta beni dönemin belediye başkanı Mehmet Özhaseki yanına çağırdı. Bana üniversiteye yurt yapacak hayırseveri bulduğunu söyledi.”

Holding’in Yöneticisi Hacı Boydak ise Pensilvanya ziyareti sorulunca mahkemede şunları söyledi: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği kardeş şehir Caroline ziyaretine o zamanki Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin isteği ile 9 işadamı ile birlikte katıldım.”

Ersin Kıranatlıoğlu, Kayseri’de oto satıcısıydı, akaryakıt istasyonları vardı. 2 Aralık 2016’da savcılığa verdiği ifadede itiraflarda bulundu. “Paralel devlet” toplantıları sorulduğunda başladı konuşmaya: “2005 veya 2006 yıllarında o dönem il imamı Mustafa Ali Gökbudak’ın talimatı ve daveti ile Boydaklar’daki toplantıya katıldım. Bu toplantıda dönemin valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı gibi isimler vardı.”

FETÖ’nün patron örgütü GESİAD’ın üyesi Fatih Şık, 22 Aralık 2016 tarihinde savcılığa girdi. Savcı Salih Kılıçdağı, katıldığı faaliyetleri sorunca konuştu: “2013 yılında Kimse Yok Mu Derneği’nin organize ettiği Mardin gezisine katıldım. Ben de kurban dağıttım. Benimle beraber Memduh Boydak, Mehmet Özhaseki, Hacı Boydak, Hamdi Kınaş gibi isimler vardı.”

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 23 Kasım 2017 tarihli duruşmada yargılanan FETÖ hastanelerinin kurucusu Hüsamettin Keçeci’ydi. Nijerya’daki hastanenin hikâyesini o gün aktardı: “İşin içinde belediye başkanı, milletvekillerinin olduğu bir durumdur. Sen bu işin altından kalkarsın diye gönderildiğim bir durumdur.”

6 Haziran 2017 tarihli duruşmada bir iletişim operatörünün Kayseri’deki temsilcisi Mustafa Özlütürk, ekleme yaptı: “2009 ya da 2010 yılında KOSGEB destekli Kayseri işadamlarından 180 kişi belediye başkanı ve bürokratlarıyla Nijerya’ya gittik. Orada yemek verildi. Ertesi gün Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında, Kayserili işadamları olarak buraya hastane yapılacağını para toplanması gerektiğini söylediler.”

İşadamı operasyonlarında tutuklanan İsmail Rüştü Talhaoğlu, 23 Ekim 2016’da cezaevinden mahkemeye bir mektup yazdı. Özhaseki’nin çocukları ile kendi çocuklarının aynı FETÖ okulunda öğrenci olduğunu anlatan Talhaoğlu’nun “birlikte sohbet oturmasında bulunduk” ifadeleri nasıl unutulur.

Etkin pişmanlıktan yararlanan Kayseri Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Nureddin Okandan 22 Eylül 2016’da verdiği ifadede meşhur ABD gezisinden şöyle bahsetti: “2011 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kardeş şehir projesi kapsamında ABD’ye gittik. Mehmet Özhaseki de vardı. Yarım saatliğine heyet olarak Fethullah Gülen’i ziyaret ettik.”

İşadamı Orhan Topçuhasanoğlu 16 Ocak 2017 tarihinde “itirafnamem” diyerek hapishaneden yazdığı mektupta sıra Bosna’daki FETÖ ziyaretlerine gelince söze şöyle başlayacaktı: “2011 ya da 2012 yılında o dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki kardeş şehir gezisini GESİAD’dan organize etmesini istemiş.” Devamında FETÖ okullarına gidişlerini ve orada Özhaseki’nin yaptığı konuşmayı anlatıyordu.

Evindeki aramalarda kırmızı kurdele bağlanmış 1 dolarlar çıkan AKP’nin Kayseri İl Başkanı İşadamı Ömer Dengiz ise 9 Kasım 2016 tarihli ifadesinde, yaptırdığı FETÖ yurdunun hikâyesini şöyle aktaracaktı: “Haseki Başkanın teşviki ve yönlendirmesiyle Melikşah Üniversitesi’ne yurt yaptırdım. Bir nevi Haseki Başkan beni yurt yapılmasına teşvik etmiştir.” Dengiz, 11 Ocak 2017 tarihli ifadesinde ise Özhaseki öncülüğünde düzenlenen meşhur Nijerya gezisinden bir sahneyi şöyle anlatıyordu: “Gezi sırasında bir toplantı düzenlenmiş. Rahatsızlığım nedeniyle sonradan katıldım. Haseki Başkan elinde mikrofonla bir şeyler konuşuyor, yanındaki şahıs da not alıyordu. Arkadaşlara sorduğumda orada yapılacak hastane için para toplandığını öğrendim.”

Kayseri’de birçok benzin istasyonu olan Suat Somyürek, FETÖ’nün Melikşah Üniversitesi’ne yaptırdığı yurttan cezaevinden yazdığı mektupta söz ediyordu: “Mehmet Özhaseki Bey’in yönlendirmesiyle Melikşah Üniversitesi ile kız yurdu yapımı için protokol yaptık.”

Kayseri Ticaret Odası eski Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Cindoruk, verdiği ifadede belediyenin desteğini hatırlatıyordu: “2012 yılında Kayseri’de düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’nın komitesine seçildim.(...) Ana sponsoru Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ydi. (...) 2013 yılında da aynı şekilde Türkçe Olimpiyatları Kayseri’de yapıldı.”