Kuryeyi alıkoymuştu: İpek Hattat hakkında karar verildi

Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi, İpek Hattat hakkındaki davada karar belli oldu. Hattat'a 1 yıl 9 ay 20 gün hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Haziran 2021 09:51

Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi, iş insanı İpek Hattat hakkında, bir kuryeyi evinde alıkoyarak, hürriyetinden yoksun bıraktığı, malına zarar verip hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada karar çıktı. İpek Hattat hakkında bir yıl 9 ay 20 gün hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

İpek hatta hakkındaki 'hürriyeti tehdit', 'mala zarar verme' ve 'hakaret' suçlarına yönelik davada İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün son duruşma yapıldı. Duruşmaya şikayetçi kurye Renas Demirbaş ve taraf avukatları katıldı.

Son sözleri sorulan sanık avukatları, müvekkillerinin üzerlerine atılı suçları işlemediklerini ifade ederek beraatlarını, aksi hüküm kurulduğu takdirde ise lehe olan hükümlerin uygulanmasını talep etti.

Bir yıl 9 ay 20 gün ve 1500 TL para cezası

Mahkeme heyeti, İpek Hattat'a, 'Hürriyeti tahdit', 'mala zarar verme' ve 'hakaret' suçlarından toplam bir yıl 9 ay 20 gün hapis ve 1500 TL adli para cezası verirken, Hattat'ın sabıkasız olması ve maddi zararın giderilmiş olması sebebiyle, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

Mahkeme, Hüseyin Sami Yüzer ile Veysel Güven'in hakkında ise üzerlerine atılı suçları işlediklerinin sabit olmaması sebebiyle tüm suçlardan beraatlarına karar verdi.