Komünistlerden TRT'ye ilginç teşekkür mesajı!

Komünistlerden TRT'ye ilginç teşekkür mesajı!
Seçimlere, "Aynı gemide değiliz" sloganıyla giren Türkiye Komünist Partisi, TRT'nin kendilerine hiç yer vermemesinden dolayı bir teşekkür etti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İsmet Demirdöğen, TRT'nin 1-28 Şubat tarihleri arasını kapsayan "siyasi haber raporunu"açıklamıştı. Buna göre, TRT'de, AKP'ye ve MHP'ye toplam 53 saat 30 dakika, CHP ve İYİ Parti'ye ise toplam 14 saat yer verildi.

KOMÜNİSTLERDEN TEŞEKKÜR

Seçimlere, "Aynı gemide değiliz" sloganıyla giren Türkiye Komünist Partisi ise, TRT'nin kendilerine hiç yer vermemesinden dolayı bir teşekkür etti.

Açıklamada, "Yurttaşlarımızın vergilerini kullanan bir kamu kuruluşu olarak seçimlerde gözetmesi gereken eşitlik ilkesini tamamen bir kenara bırakarak partimize haberlerinde hiç yer vermeyen TRT'ye teşekkürü borç biliriz" denilirken, "TRT yönetimi 31 Mart yerel seçimlerine katılan partilerden biri olan Türkiye Komünist Partisi'ne bir kez olsun yer vermeyerek partimizin itibarını korumuş, seviyesiz ve provokasyoncu bir yayıncılığın kirinin partimize bulaşmasına izin vermemiştir" diye ifade edildi.

Açıklamada, "Bu titizliğin devam edeceğini ümit ediyoruz" diye belirtilirken, "Hükümetten de talebimiz, TRT'nin gevşemesine izin vermemesi ve yanlışlıkla TKP'ye ilişkin haber yapılmasını engellemesidir" denildi.

Etiketler :