Kılıçdaroğlu:Saraylarınız Oldu Hala Mağduruz Diyorsunuz

Kılıçdaroğlu:Saraylarınız Oldu Hala Mağduruz Diyorsunuz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Konya'da düzenlediği mitingde konuştu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akşehir'in ardından Seydişehir'e geçti. Burada Hükümet Meydanı'nda halka seslenen Kılıçdaroğlu,...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Konya'da düzenlediği mitingde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akşehir'in ardından Seydişehir'e geçti. Burada Hükümet Meydanı'nda halka seslenen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaatlerini anlattı.

Kılıçdaroğlu, esnafın 2 ay sigorta primini ödeyemediği takdirde, ne kendisinin ne de ailesinin hastanelerde tedavi olmadığını belirterek, ''Sen tedavi olamıyorsun ama o sağlık sigortası primini hacze verip alıyorlar. Bu kanunu çıkaranlarda vicdan var mı? Bir insan hastalanıyorsa, devlet onun gelirine, giderine bakmaz ve ona bakmak zorundadır'' dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra helikopterle Konya'ya geçti. Kent Meydanı'nda yaklaşık 10 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, makam araçlarının bütçenin çerez parası niteliğinde olduğu sözünü eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, ''Milyarlık arabalara, çerez parası diyorlar. Yuhh çekmeyin. Sandıkta tepkilerini gösterin, demokratik yollarla. Çünkü siyasette kavga istemiyorum. Bu millet kavgadan bıktı. Ben milletimi düşünüyorum. Halkı düşünüyorum.''dedi.

''AYAZ BEBEĞİ UNUTMADIM''

Kılıçdaroğlu, Konya'da bir gecekondu da camı kırık evde zatürreeden ölen Ayaz bebek ile Samsun'da açlıktan ölen Kübra bebeği unutmadığını belirterek, ''O çocuklar bizim çocuklarımız. Anadolu'nun her hangi bir yerinde bir aile yoksulluk çekiyorsa, ben rahat uyuyamam. Bir ailede gencecik çocuk askerliğini yaptığı geldi, işsizlik çekiyorsa ben rahat edemem'' dedi.

''İNAÇLARIMIZI SÖMÜRDÜLER ''

Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Yıllar yılı bizi böldüler. İnançlarımızı sömürdüler. Kimliklerimizi sömürdüler. Yaşam tarzlarımızı sömürdüler. Ne yaparlarsa yapsınlar artık şu gerçeği göreceğim. Bizim en kutsal değerlerimizi sömürdüler, kendileri köşeye döndüler. Bize talkını, kendilerine salkımı layık gördüler. Şimdi diyor ki önce halk kazanacak, halk zengin olacak.''diye konuştu.

''ONLARIN ÇOCUKLARI NEDEN DOĞRUDAN DEVLET MEMURU OLURLAR''

Kılıçdaroğlu, ''Siz KPSS sınavlarına girerseniz beklersiniz acaba ne gün devlet memuru olacağız diye onların çocukları sınava girmeksizin otomatikman devlet memuru olurlar. Konyalı vicdanına sesleniyorum, bunu kabul ediyor musun? Onların çocuklarının ne özelliği var. Niye sınava girmezler. Neden doğrudan devlet memuru olurlar. Bu düzeni değiştireceğim.''dedi.

''SARAYLARINIZ OLDU HALA MAĞDURUZ DİYORSUNUZ''

Hükümete yönelik eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

''Bir mağduriyet edebiyatını girdiler. 13 yıldır mağdursunuz. 13 yıldır hanımız oldu, hamamınız oldu, uçağınız oldu, villalarınız oldu, mercedesleriniz oldu, saraylarınız oldu hala mağduruz diyorsunuz. Mağduriyet buysa bırakında birazda millet görsün, nasılmış bu mağduriyet.''

Polislere de seslenen Kılıçdaroğlu, ''Polisler diyor ki, bizimde sorunuz var diyorlar. Onlara şunu söyledim, halkın polisi olduğunuz sürece, iktidar değil, halkın polisi olduğunuz sürece sizi baş tacı yapacağım'' dedi.