Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tank palet yanıtı: Katarlı ortakların çevirdiğiniz tüm işleri kendileri anlatacaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da Tank Palet Fabrikası'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Gün gelecek senin o Katarlı ortakların, çevirdiğiniz tüm işleri kendileri anlatacaklar, bunu biliyorsun değil mi? Bin yıllık devlet sayende oldu Kataristan, sen de onun başkanı!" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Temmuz 2021 12:45
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tank palet yanıtı: Katarlı ortakların çevirdiğiniz tüm işleri kendileri anlatacaklar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sakarya'da bugün ziyaret ettiği Tank Palet Fabrikası'nda kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Twitter üzerinden yanıt verdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yönelik mesajı şöyle:

"Erdoğan, tek bir kuruş almadan peşkeş çektiğin Tank Palet Fabrikasında algı toparlamaya girişmişsin. Gün gelecek senin o Katarlı ortakların, çevirdiğiniz tüm işleri kendileri anlatacaklar, bunu biliyorsun değil mi? Bin yıllık devlet sayende oldu Kataristan, sen de onun başkanı!"

Erdoğan ne demişti? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da bulunan Tank Paleti Fabrikasının işletmesini Türk firmasının yaptığını belirterek, "Katar buranın finansal ortağıdır yüzde 49 ile. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir. Her kim bu fabrikanın satıldığını, hele hele yabancılara satıldığını iddia ediyorsa bilin ki yalan söylüyor. Yani Bay Kemal, işi gücü akşam yalan, sabah yalan" demişti.