Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a göçmen yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın göçmenler için sarf ettiği "Türkiye onları güçlü olduğu için koruma altına alıyor. Bundan sonra finansı iyi yönetmek suretiyle böyle adımları atacağız" sözlerine Kılıçdaroğlu yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'ye gelen Afgan erkek grupları mülteci değil; onlar ABD’ye hizmet etmiş askerler" diyerek Erdoğan'a, "Söylemin, bu gelen Afganlar için de geçerli mi?" diye sordu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ağustos 2021 20:58
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a göçmen yanıtı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’de 4 milyon ağırlıklı olarak Arap ve Kürt mülteci varsa onlar bizim korumamız altında.

Göçmenleri koruması altına alan Türkiye herhalde zayıf bir ülke değil. Güçlü olduğu için koruma altına alıyor. Bundan sonra finansı iyi yönetmek suretiyle böyle adımları atacağız” açıklamasında bulunmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yanıtı sosyal medya hesabından verdi. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Halkın huzurunu satmayı yatırım olarak görüyorsun”

“Finansmanını iyi yönettiğimiz için mültecileri Türkiye’ye alıyoruz, daha da almaya devam edeceğiz” demişsin Erdoğan. Halkın mahallelerini, huzurunu satmayı ‘yatırım’ olarak görüyorsun, bunu açıkça söylüyorsun. Gel mahallesini satmak istediğin halktan onay alalım, seçime gidelim."

“Halkı manipüle etmeye çalışıyor”

"Halkın mahallesi, halkın kararı. Neden kaçıyorsun? Tekrar ediyorum; sığınmacı meselesi, ülkemizin en dezavantajlı mahallelerini, en yoksul bölgelerini vurmuştur. Erdoğan Arap mülteci-Kürt mülteci diyerek güya siyasal strateji yapıyor ama tamamıyla halkı manipüle etmeye çalışıyor."

“Türk gençlerimizin de Kürt gençlerimizin de hayatı tarumar olmuştur”

Gerçek şu ki kendisi, ülkemizin en gelişmemiş bölgelerinin gençlerini tarumar etmiştir. Türk gençlerimizin de Kürt gençlerimizin de hayatı tarumar olmuştur. Erdoğan siyasal manipülasyonlar peşinde. Konuya bu akşam Habertürk’te katılacağım canlı yayında daha detaylı değineceğim.

Aynı Erdoğan, basının Afganlarla ilgili sorusuna yanıt vermekten kaçıyor. Çünkü yakalandı. Türkiye’ye gelen Afgan erkek grupları mülteci değil; onlar ABD'ye hizmet etmiş askerler. Erdoğan, “iyi finansmanla yenilerini alacağız” söylemin, bu gelen Afganlar için de geçerli mi?”