Kılıçdaroğlu'ndan Anne Nasihatı

Kılıçdaroğlu'ndan Anne Nasihatı
CHP lideri Kılıçdaroğlu: "Hiçbir kardeşim köşeyi dönmedi. Hepimiz anamızın nasihatını dinledik: 'Oğlum sen doğru dur, eğri de nasibini bulur.''CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiçbir şeker fabrikasına kapatmayacağını...

CHP lideri Kılıçdaroğlu: "Hiçbir kardeşim köşeyi dönmedi. Hepimiz anamızın nasihatını dinledik: 'Oğlum sen doğru dur, eğri de nasibini bulur.''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiçbir şeker fabrikasına kapatmayacağını belirterek, "Hiçbir şeker fabrikasın kapatmayacağım. Kendi şekerimizi, kendimiz üreteceğiz. Kendi çiftçimizin gücüne, alın terine, güveneceğiz. Hiç kimse endişe etmesin" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçakla Konya'ya geldi. Oradan da helikopterle Ereğli ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, İstasyon Meydanı'nda partisinin düzenlediği mitingde halka hitap etti. Miting alanında bulunan üzerinde 'Banada çerez parası', 'Bu traktör 8 Haziran'dan sonra mazotu 1.5 TL'den yakacak', 'Yoksulu olmayan bir Ereğli', '8 Haziran sabahı yaşanacak bir Türkiye istiyoruz' yazılı dövizlerin bulunduğu traktör dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, çiftçinin borç batağında olduğunu ve CHP iktidarında mazotu 1.5 liradan çiftçiye vereceği vaadini yeniledi.

Kılıçdaroğlu, "Soruyorlar neden diyorlar 1.5 liradan veriyorsun? Bunu karşılayabilir misin? Onlarla aramızda Ağrı Dağı kadar fark var. Onlarla aramızda anlayış farkı var. Onlar, pırlantada, yakutta, incide, mücevheratta KDV ve ÖTV'yi sıfırladılar. Ben mazotta sıfırlıyorum. Sen inciyi, yakutu, pırlantayı teşvik edersen, ben çiftçinin alın terini teşvik ederim. Aramızdaki fark bu'' dedi.

MİLLETVEKİLİ EMEKLİ HARİÇ EMEKLİYE YILDA İKİ İKRAMİYE

Emeklilere, yılda Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki defa ikramiye vereceği vaadini yenileyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bir propaganda yapıyorlar. Efendim diyorlar ki, 'emekliye iki maaş ikramiye verilecek ama Bağ-kur emeklileri bunun dışında tutulacak'. Öyle saçma şey olur mu? Milletvekili emeklileri hariç bütün emekliler yararlanacak. O propagandayı yapanlarda duysun.''

"ÇOCUKLARIMIN, GELİNLERİMİN HANLARI HAMAMLARI OLSUN DİYE DÜŞÜNMEDİM''

Siyasete atıldıktan sonra mal varlığını internet sitesinden yayınladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Siyasete atıldığım gün mal varlığımı internet sitesinde koydum. Hepsi benim alın terimle kazandığım paralar. Ama öyle büyük para, apartman falan yok. Bir iki tane mütevazi kooperatif evi ve oturdum daire var. Ama çok şükür geçiniyoruz. Öyle dolarlarım olsun, çocuklarımın, gelinlerimin, hanları hamamları olsun diye bir düşüncenin içinde asla ve asla olmadım.

Benim kardeşlerimin hiçbirinin gemisi yok, paraları yürütmedi. Benim kardeşlerimin ne iş yaptığını kimse bilmez. Hiçbiri köşeyi dönmedi. Hepimiz anamızın nasihatını dinledik: 'Oğlum sen doğru dur, eğri de nasibini bulur'

Benim derdim şu, bir çocuk yatağına aç girmiyorsa ben huzurluyum.''

"ŞEKER FABRİKALARINI KAPATMAYACAĞIM''

Kılıçdaroğlu, hiçbir şeker fabrikasını kapatmayacağını belirterek, "Hiçbir şeker fabrikasın kapatmayacağım. Kendi şekerimizi, kendimiz üreteceğiz. Kendi çiftçimizin gücüne, alın terine, güveneceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. CHP iktidarında hiç kimseyi ayırmayacağız oy versin, vermesin 77 milyon vatandaşımı kucaklayacağım.''dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra helikopter Akşehir ilçesine geçti.