Kargocunun tacizine maruz kaldığını duyuran Vuslateri: Bu ülkede kadın olmak çok zor

Gonca Vuslateri, adresine kargo getiren bir kargocunun tacizine maruz kaldığını ve konunun yargıya taşındığını sosyal medya platformu Twitter'dan duyurdu. Vuslateri, kargo çalışanının kendisine sosyal medyadan ''Geldim yoksun, neredesin?'' yazdığını belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Aralık 2021 11:00
Kargocunun tacizine maruz kaldığını duyuran Vuslateri: Bu ülkede kadın olmak çok zor

Gonca Vuslateri, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaşadığı mağduriyeti paylaştı. Vuslateri, bir kargo şirketi çalışanının tacizine nasıl maruz kaldığını ve kargo çalışanının fotoğraflarını kişisel sosyal medya hesabından paylaşarak "Geldim yoksun, neredesin?" yazdığını belirtti.

'Bu ülkede kadın olmak çok zor'

Vuslateri, paylaşımda, "Gündemim: Black Friday için ekstra elemanlar alan bir kargo şirketinden adresime teslim yapan kişi kişisel Instagram hesabında fotoğraflarımı paylaşan 'Eve geldim yoksun epilepsi geçiricem artık nerdesin' gibi cümleler yazan bir sapık çıktı.. Şirket vs her yer arandı, anlatıldı, izah edildi. Fakat adam delirdi ve 'or.. ben senin hayranınım sen kimsin beni ifşa ediyorsun' gibi tehditlere başladı. Menajerim ve avukatım Şeyde Yıldırım devreye girdi artık bugün ve elbette bu şirketin de sorumluluğu. Üstelik en sık çalıştığımız şirket. Bu talihsiz konudan anladım ki bu ülkede kadın olmak çok zor" ifadelerine yer verdi.

Vuslateri paylaşımlarının devamında şunları kaydetti:

"Hele ki böyle durumlarda kim olursak olalım. Fakat kamuya mal olmuş bir kimlik olduğunda işler her zaman daha da tehlikeli.. O güvenlik görevlili apartmanlara özenmesek de biliyoruz ki hepimiz oralara gideceğiz sonunda. Bu ülkedeki can güvenliği tehditleri mahalle kültürünü bitirecek belli ki. Ve biliyorum ki kapımda cirit atsa ve dalaşsak, kendimi savunurken adama zarar versem 'Ben haksızım.' Can güvenliğimden emin olmadığım bu gece kapımın önüne emniyet ve güvenlik eşlik etsin diye gerekli yasal taleplerimi dile getiriyorum. Bilsin ki o her kimse yalnız değilim. Buradan o tehditlere de selamlar, sevgiler.. Mahkemede görüşeceğiz.. Adam arada yazıp tehdit edip duruyor arada siliyor.. hepsini takip ediyoruz"