Kafasını Taşa Çarpıp Bilinci Kapanan Yavru Kedi Kurtarıldı

Sivas'ta Kurban Bayramı'nda duvara sıçrarken başını taşa çarparak düşen ve düştüğü yerde sıkışarak bilinci kapanan kedinin tedavisi tamamlandı. Veteriner Hekim iki gün sonra taburcu olacağını açıkladı.

Karşıyaka Mahallesi'nde Kurban Bayramı'nın 2. gününde talihsiz bir olay yaşandı. Tekir cinsi yavru bir kedi, duvara sıçradığı sırada başına parke taşı düştü. Duvardan düşen parke taşının altında kalan ve yerdeki diğer parke taşlarının arasına sıkışan 2 aylık yavru kedi, çevreden geçenler tarafından fark edildi. Kediyi bulunduğu yerden çıkaran insanlar, baygın ve başının şişmiş olduğunu görünce kediyi kentteki özel bir veteriner kliniğine götürdüler.

7 GÜNÜN ARDINDAN KURTARILDI

Klinikte yapılan ilk müdahale sonucunda kedinin bilincinin kapalı olduğu ve başında yoğun ödem oluştuğu tespit edildi. Hemen yoğun bakıma alınan yavru kedi, 3 gün boyunca uyutularak başındaki ödemin giderilmesine çalışıldı. Tedavi sürecinin ardından kedinin bilinci açıldı ve sağlık durumu iyileşmeye başladı. Toplamda 7 gün süren tedavinin ardından yavru kedi yeniden sağlığına kavuştu.

Kedinin tedavisini yapan veteriner hekim Hasan Aktaş, yavru kedinin durumuyla ilgili mutluluklarını dile getirerek, "Kedi bize geldiğinde bilinci kapalıydı ve ciddi bir kafa ödemi vardı. Kafa içi basıncı çok yüksekti. Hemen yoğun bakıma alıp 3 gün süreyle uyuttuk. O sürede ödemini gidermeye çalıştık. Sonrasında bilinci açıldı ve tedavimize devam ettik. Şu an genel sağlığına kavuştu ve oldukça iyi durumda. Kendisi biraz agresif ve sinirli. Geldiğinde böyle değildi ama büyüdükçe ve iyileştikçe daha da agresifleşti. Şu anda bu arkadaşımız sahipsiz. Kedimiz sağlığına kavuştu, 2 gün sonra taburcu edip sahiplendireceğiz" dedi.

Kaynak:DHA