İzmir Pilot İl Olacak

İzmir Pilot İl Olacak
CHP Bilişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, İl Başkanı Alaattin Yüksel'i ziyaret etti.İl binasındaki görüşmede Aksünger’e Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak eşlik etti. İl yöneticileri...

CHP Bilişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, İl Başkanı Alaattin Yüksel'i ziyaret etti.

İl binasındaki görüşmede Aksünger’e Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak eşlik etti. İl yöneticileri de hazır bulundu.

Karabağlar Meclis Üyesi Yaşar Mümtaz Geylani’nin vefatı için üzgün olduklarını söyleyen Aksünger, “Aile fertlerimizden Yaşar Mümtaz Geylani’yi kaybettik. Bizi çok ciddi şekilde üzdü. Kent için çok önemli bir isimdi. Birçok kademe de görev aldı. Kendisiyle daha önce birlikte görevler yaptık” dedi.

BARIŞIN SİBOBU OLACAĞIZ

İl Başkanı Alaattin Yüksel’i makamında ziyaret eden Bilişim Teknolojileri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, “İl başkanımızla sürekli telefonla görüşüyoruz. Genel bir değerlendirme ve bundan sonraki süreçlerde neler yapabiliriz diye bir çalışma yapacağız. Birkaç örgütümüze de gideceğiz. Kentte birlikteliğe ihtiyacımız var. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı olduğu bir dönem yaşıyoruz. İçeride yaşanan dramatik konular var. Basına yansımayan tarafı çok ağır. Suriye’de ciddi sorun var. Savaş naraları atılıyor. Ülkenin kurucu felsefesine aykırı davranılıyor. Türkiye açısında önemli muhalefet gücü olarak bu gibi konularda barışın sibobu olacağız” dedi.

Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Aksünger, bu zor dönemde anayasa tartışmaları olduğunu dile getirdi. Aksünger, “Anayasa tartışmaları varmış gibi gösteriliyor. Ama ülkede başkanlık tartışması var. Biz uzlaşma masasından kalkarak bu tartışmada payende olmayacağımızı gösterdik. CHP, masaları devirmiş gibi anlatılıyor. Biz olmazsa olmazımız olan 3 maddeyi söyledik. 'Eğer sizin istediğiniz başkanlıksa biz o masada oturmayız' dedik. Uzlaşılan 60 madde vardı. 'Eğer samimiyseniz gelin 10 günde çıkartalım yasayı' dedik. Bunları tekrardan tartışmanın anlamı olmadığını söyledik. Sen bunu kabul etmiyorsun. Cumhurbaşkanının tek derdi başkanlık Türk tipi başkanlık sistemi. Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan olduğunda neler söyleyebileceğini tahmin edebiliyorum. ‘Siz kimsiniz. Beni halk seçti’ diyecek. Demokrasi böyle bir şey değil. Padişahlık istiyor. Bizler istişafi görüşmeler yapmayız. Herkes iradesini baştan ortaya koyacak” ifadelerini kullandı.

ÜYELİK TARTIŞMALARINA NOKTA KOYDU

Aksünger, İzmir'de son örgüt toplantılarında ilçe başkanlarının gündeme getirdiği üyelik sıfırlaması ve online üyeliklerde yaşanan sıkıntılar konusunda basın mensuplarının sorusu üzerine partinin daha dinamik bir hale gelerek aktif üyelik sitemine geçeceğini ve böylece liyakatın sağlanacağını ifade ederek, “Üyelerin sıfırlanması iç tartışma. Sıfırlamayabiliriz, aktif üyeliğe geçirebiliriz. 1-5 yıldır sürdürüyoruz çalışmayı. Yeni bir üyelik sistemi geliyor. Liyakat düzeni de gelecek. CHP 90 yıllık dev bir parti. Büyük bir gemi. Gemiyi döndürmek kolay değil. Online üyeliklerde bir düzenleme gelecek. Parti aleyhine çalışanların online üye olmaları yönünde gelen eleştirilerin içi boş. Biri parti aleyhine çalışmışsa disipline göndersinler. Disiplin cezası almış biri partiye üye olamaz. Online üyeliklerde yeni bir düzenleme olacak. İlçe başkanlarımız internetten başvuru yapanların hepsini görecekler. Başvuranların üye olmalarında sakınca varsa ilçe başkanlarının müdahaleleri olacak. Yeni üyelikte kartları il kendi basacak. Bürokratik engelleri ortadan kaldıracağız. Karmaşık yapı bizlere ait basit yapı vatandaşa partiliye ait. İl ve ilçe örgütlerimize hizmeti vereceğiz. Hepsi birbirine entegre olacak. Sosyal medyalarımız tek bir yapı altında olacak. İzmir’de pilot il olacak. Önümüzdeki ayın sonlarına doğru il başkanımızla ve örgütlerimizle bir toplantı yapacağız” diye konuştu.

YÜKSEL HEDEF YİNELEDİ

İl Başkanı Alaattin Yüksel ise, İzmir’de var olan başarıyı daha da yükseklere çıkaracaklarını belirterek, “Parti Meclisi'nde ve MYK’da önemli temsil gücüne ulaştık. Yüzde 45 olan oylarımızı yüzde 60’lara çıkartmak istiyoruz. Yarın Silivri’ye gidiyoruz. İl yönetim kurulu toplantımızı orada yapacağız. Özgürlük temalı olacak. Önümüzdeki günlerde bir de Diyarbakır veya Mardin ziyareti olabilir. O da barış temalı olacak. Sonra Diyarbakır il örgütümüzü davet edebiliriz. Birlik ve barış içinde yaşamak istediğimizi belirteceğiz. İzmir’e nasıl hizmet verirsek daha güçlü oluruz Türkiye’de İzmir’in yerel yçönetim çalışmalarını nasıl referansa dönüştürebiliriz tarzında çalışmalarımız olacak” dedi.

EgeMedyası