İtalya'da coronavirüse yakalanan ilk kişi taburcu oldu

İtalya'da coronavirüse yakalanan ilk kişi taburcu oldu
İtalya'da coronavirüse yakalanan ilk kişi olduğu bilinen 38 yaşındaki hastanın tedavisini tamamlayarak taburcu olduğu öğrenildi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan coronavirüs (Covid-19) kısa sürede dünyaya yayılırken, Avrupa'da ise en çok İtalya'da etkili oldu. Ülkede ölü sayısı 6 bin 77'ye yükselirken, vaka sayısı ise toplam 63 bin 927 olarak kaydedildi.

İtalya'nın Lombardiya bölgesinde 20 Şubat'ta hastaneye başvuran ve yapılan testler sonucu coronavirüs hastası olduğu anlaşılan ve '1 numaralı hasta' olarak anılan 38 yaşındaki Mattia'nın 1 aylık tedavi sürecinden sonra hastaneden taburcu olduğu basına yansıdı.

Sputnik'in haberine göre; Mattia'nın tedavi sürecinde cihazına bağlı kaldığı ve sonunda kendi kendisine nefes almaya başladığı öğrenildi.

Birkaç gün içinde bir çocuk bekleyen Mattia'nın babasının ise coronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Öte yandan, İtalyan doktorlar ise Mattia'nın vakasından da önce virüsün İtalya'da bulunduğu şüphesini taşıdıklarını ve geçen sonbaharda zatürreden öldüğü kayıtlara geçen bazı hastaların coronavirüs geçirmiş olabileceklerini belirtti. Geçen hafta da, İtalyan basını, salgının başlangıcında yer alan Lombardiya'daki ilk kasabalardan birinde yaşayan babasının ölümünü bildirdi.

Etiketler :