İsrail'den Türkiye'ye taziye mesajı: Dua ediyoruz

İsrail Dışişleri Bakanlığı, orman yangınlarından hayatını kaybeden Türk vatandaşları için taziye mesajı paylaştı: İsrail halkı yaralıların bir an önce iyileşmesi için dua ediyor ve hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini gönderiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Ağustos 2021 11:51
İsrail'den Türkiye'ye taziye mesajı: Dua ediyoruz

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de orman yangınları nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için taziye mesajı paylaştı.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Türkiye'deki orman yangınlarının neden olduğu felaketin ardından İsrail halkı yaralıların bir an önce iyileşmesi için dua ediyor ve hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini gönderiyor" ifadelerini kullandı.

"İddialar doğru değil"

AA'ya konuşan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Hait, sosyal medyada yer alan "İsrail'in yangına karşı Türkiye'ye yardım teklifinde bulunduğu ancak Ankara'nın bunu geri çevirdiği" yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

İsrail genelinde Kasım 2016'da yaşanan yangınlarla mücadele etmek için Türkiye bu ülkeye yangın söndürme uçağı göndermiş, dönemin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da bu desteğinden ötürü Ankara'ya teşekkür etmişti.