İsmailağa Cemaati 'Cübbeli Ahmet'e sahip çıktı

İsmailağa Cemaati 'Cübbeli Ahmet'e sahip çıktı
İsmailağa cemaatinin hayatını kaybeden şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu, 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü 'kasetini patlatırız' diyerek tehdit etmişti. İsmailağa Cemaati'nden Ünlü'ye sahip çıkan bir açıklama geldi.

İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümü sonrası cemaat içerisinde 'post' kavgası yaşanıyor.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu, cemaatin önde gelen isimlerinden 'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü 'kasetlerini patlatırız' diye tehdit etti. Cübbeli Ahmet ise 'kaset' iddialarına ilişkin ise 'Kasetleri çıkarmayan melundur' yanıtını verdi.

Cemaat içindeki tartışmalar sürerken www.ismailaga.org.tr sitesinde 'İsmailağa İstişare Heyeti' imzasıyla bir açıklama yayınlandı. Açıklamada Saadettin Ustaosmanoğlu'nun cemaat adına açıklama yapma yetkisi olmadığı vurgulanarak Cübbeli Ahmet'e sahip çıkıldı.

Açıklama şu sözlere yer verildi:

'Basın ve internet yoluyla yayılıp gündemi meşgul ettiği görülen, cemaatimizin birlik ve beraberlik içinde olduğu bu zamanda tefrika varmış gibi gösterilen birtakım iddialar sebebiyle açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Cemaatimizin birlik ve beraberlik içinde olduğu bir zamanda, cemaatimizin kıymetli hocalarını zan altında bırakan açıklamalarda bulunarak cemaatimiz içinde post kavgası varmış havası estirilmesi bizi son derece üzmüştür. Nitekim iddialarda adı geçen Cübbeli Ahmet Hocamız da ittifak hususunda görüşlerini İsmailağa İstişare Heyetimiz ile görüşmesinde dile getirmiş ve sohbetinde kamuoyuyla paylaşmıştır.

Söz konusu tartışmalarda adı geçen Saadeddin Ustaosmanoğlu’nun akrabalıktan mütevellit soyadı birlikteliğinden hareketle konuyu cemaatimizle ilişkilendirmeye yönelik ısrarlı açıklamaların hak ve hakikatle bir ilgisi olmadığı gibi, mezkûr şahsın Ustaosmanoğlu ailesi yahut cemaatimiz adına açıklama yapma gibi bir yetkisi yoktur.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’mızın internet sitesi ve resmî sosyal medya hesapları dışında yapılan açıklamalara asla itibar edilmemesi gerektiğini tekrar hatırlatır, cemaatimizin birlik ve beraberliğini ilâ yevmi’l-kıyâm muhafaza buyurmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederiz.'