İl il 8 Mart programı

İl il 8 Mart programı
Türkiye'nin birçok noktasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yurttaşlar alanlara çıkarak eşitlik ve özgürlük taleplerini dile getirecek. Kadınlar, erkek şiddetine karşı tek ses olacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün il il programı şöyle;

Adana

- Adana Kadın Platformu’nun çağrısıyla İnönü Parkı’nda saat 17.30’da yürüyüşe başlayacak olan kadınlar, Atatürk Parkı’nda da basın açıklaması yapacak.

Ankara
- 19. Feminist Gece Yürüyüşü İnisiyatifi ve Ankara Kadın Plaformu'nun çağrılarıyla kadınlar saat 19.30’da Sakarya Meydanı’nda toplanarak Yüksel Caddesi’ne yürüyecek.

Antalya
- Antalya Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar, Kışlahan Oteli önünde saat 17.30’da buluşacak ve Feminist Gece Yürüyüşü saat 19.00’da Üçkapılar’dan başlayacak.

Artvin
- Hopalı ve Kemalpaşalı Kadınlar Örgütlenmesi'nin çağrısıyla kadınlar, saat 17.30'da Hopa Parkı'nda bir araya gelecek.

Aydın
- Kadınlar, Aydın Kadın Dayanışma Platformu'nun çağrısıyla saat 18.30’da Sevgi Yolu’nda buluşacak.

Balıkesir
- 8 Mart Ayvalık Kadın Platformu'nun çağrısıyla kadınlar, Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda saat 18.00’de buluşacak ve basın açıklaması yapacak.

Bursa
-Kadınlar, Bursa Kadın Meclisi'nin çağrısıyla saat 18.30’da Fomara Meydanı’nda toplanacak ve 19.00’da Kent Meydanı’na yürüyecek.

Çanakkale
- Çanakkale Feminist Dayanışma'nın çağrısıyla kadınlar, saat 19.30’da İskele Meydanı’nda buluşacak.

- Ayrıca kadınlar, Çanakkale 8 Mart Platformu'nun çağrısıyla 17.30’da Golf Çay Bahçesi yanından yürüyüşe başlayacak ve saat 18.00’de İskele Meydanı’nda basın açıklaması yapacak.

Çorum
- Çorum Kadın Meclisi’nin çağrısıyla kadınlar, saat 18.30’da Kades Meydanı’nda bir araya gelecek.

Denizli
- Denizli LGBTİ+ Aileleri Grubu, TİP’li Kadınlar ve Kampüs Cadıları’nın çağrı yaptığı kadınlar, saat 18.30’da Denizli Valiliği önünde bir araya gelecek.

Eskişehir
- Kadınlar, Eskişehir Demokratik Kadın Platformu'nun çağrısıyla Espark Bağlar kapısından saat 18.30’da yürüyüşe başlayacak.

Hatay
- Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü Örgütlenmesi'nin çağrısıyla kadınlar, "Yaşamı yeniden kuracağız. 8 Mart'ta yaşam zinciri kuruyoruz" sloganıyla saat 13.30'da Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelecek ve saat 14.00'te Yaşam Zinciri Eylemi başlayacak.

İstanbul
- 21. Feminist Gece Yürüyüşü için kadınlar, "Öfkeliyiz, yastayız patriyarkal kapitalist yıkıma karşı feminist isyandayız!" sloganıyla Taksim’de saat 19.30’da buluşacak.

İzmir
- 6. Feminist Gece Yürüyüşü İnisiyatifi'nin çağrısıyla kadınlar saat 19.30’da Eski Leman Kültür (Penguen Kitabevi) önünde toplanacak ve saat 20.00'de yürüyüşe başlayacak.

- Kadınlar, İzmir Kadın Platformu’nun çağrısıyla saat 18.30’da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi Penguen Kitabevi önünde bir araya gelecek.

Kocaeli
- Kadınlar, Gebze Kadın Meclisi’nin çağrısıyla Gebze Kent Meydanı’nda saat 19.00’da bir araya gelecek.

Mersin
- 9. Mersin Feminist Gece Yürüyüşü için kadınlar Kushmioto Sokağı’nda saat 19.00’da buluşacak.

Muğla
- Kadınlar, Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği’nin çağrısıyla Fethiye Kültür Merkezi önünde saat 18.30’da bir araya gelecek.

Samsun
- Samsun Kadın Dayanışması’nın çağrısıyla kadınlar, Küçükpazar (Eski Vergi Dairesi) önünde saat 18.00’de buluşacak.

Etiketler :