Hüzünlü Açılış...

Kilis’te 18 Ocak günü Suriye’den atılan katyuşa roketinin bahçesinde patlamasıyla 2 kişinin öldüğü Eyüp Gökçeimam Ortaokulu’nda, ikinci yarı yıl hüzünlü şekilde başladı. Halen tadilatın sürdüğü okulda yaşamını...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Hüzünlü Açılış...

Kilis’te 18 Ocak günü Suriye’den atılan katyuşa roketinin bahçesinde patlamasıyla 2 kişinin öldüğü Eyüp Gökçeimam Ortaokulu’nda, ikinci yarı yıl hüzünlü şekilde başladı. Halen tadilatın sürdüğü okulda yaşamını yitiren ortaokul öğrencisi Gülten Canpolat’ın sırasına ise karanfiller bırakıldı.

Suriye’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden geçen 18 Ocak günü ateşlenen ve sınırı aşar katyuşa roketinin 2’si boş araziye, diğeri ise Eyüp Gökçeimam Ortaokulu bahçesine düştü. Roketin patlaması sonucu bahçede bulunan görevli Ayşegül Polat yaşamını yitirdi, ağır yaralanan 7’nci sınıf öğrencisi Gülten Canpolat ise 11 gün sonra kurtarılamayarak öldü. Okulda oluşan hasar, yarı yıl tatilinde onarılırken, bugün başlayan ikinci ders yılında ise hüzün ve gözyaşı vardı. Okuldaki ders yılı açılışına katılan Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili ve öğretmenler, yaşamını yitiren öğrenci Gülten Canpolat’ın 7-C sınıfındaki sırasına karanfil bıraktı. Bazı öğrencilerin gözyaşlarını tutamadığı okulda, öğretmenler de duygulu anlar yaşadı.