HDP'li Fırat: Telefonuma Çıkmıyor

HDP'li Fırat: Telefonuma Çıkmıyor
Fırat sonuçların açıklanmasının ardından Twitter hesabından, 'Telefonuma çıkmıyor' mesajı attı.Mersin'den HDP Milletvekili seçilen Dengir Mir Mehmet Fırat 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından Twitter'dan,...

Fırat sonuçların açıklanmasının ardından Twitter hesabından, 'Telefonuma çıkmıyor' mesajı attı.

Mersin'den HDP Milletvekili seçilen Dengir Mir Mehmet Fırat 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından Twitter'dan, 'Telefonuma çıkmıyor' mesajı attı. Fırat yaptığı açılamada ise, 'Cumhurbaşkanı'na teşekkür etmemiz lazım. Bizi tekrar bir araya getirdi. Türkiye halkı siyasilerden daha fazla siyasi birikime, derinliğe sahip bir halk" dedi.

HDP Türkiye genelinde yüzde 13.1 oranında oy alarak yüzde 10 barajını geçti, Mersin adayı Dengir Mir Mehmet Fırat da TBMM'ye seçildi. Fırat sonuçların açıklanmasının ardından önce Twitter hesabından, 'Telefonuma çıkmıyor' mesajı attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Diyarbakır'da HDP mitingine yönelik bombalı saldırının ardından yaptığı açıklamada, Selahattin Demirtaş'ın telefonlarına çıkmadığını söylemişti. HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ayrıca Taraf gazetesinden Miray Tamer'e de açıklamalar yaptı.

‘CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR ETMEMİZ LAZIM’

Fırat şunları söyledi: “Öncelikle Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmemiz lazım. Bizi tekrar bir araya getirdi. Türkiye halkı hakikaten akıl ve adalet terazisini çok iyi kullandı ve siyasi derinliği de fazla olan bir halk. Siyasilerden daha fazla siyasi birikime, derinliğe sahip bir halk. Bugün bunu tekrar gösterdi. Tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum.

‘DAVUTOĞLU VEKALETEN BAŞBAKAN’

Şu andaki sayın Başbakan, genel başkan değildi zaten. Vekaleten oraya bırakılmış bir kişiydi. Dolayısıyla vekalet sürecektir, seçim süresince de gördük ki bu işi götüren Cumhurbaşkanı. Davutoğlu’nu güven oyuna sundu ve kaybetti. Seçimi kaybeden olursa istifa etmesi lazım.

‘YASAKÇI YASALARDAN KURTULMAMIZ GEREKİYOR’

Mutlu bir gün bugün, karanlık bir dönem sona eriyor. Türkiye siyaseti yeniden sağlam bir raya oturmaya başladı. Öncelikle demokratik, özgürlükçü bir anayasayı hayata geçirmek için çalışmamız gerekiyor. 12 Eylül ve Erdoğan’ın yasakçı yasalarından kurtulmamız gerekiyor."