Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez Vefat Etti

TBMM Genel Kurulunda fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez vefat etti. Vefat haberinin ardından Genel Kurul'da görüşmeler ertelendi.

TBMM Genel Kurulunda fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez vefat etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vefat haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Koca, Hasan Bitmez'in bugün saat 11.50'de hayatını kaybettiğini belirterek şu açıklamada bulundu:

"12 Aralık Salı günü TBMM Genel Kurulundaki konuşması sırasında rahatsızlık geçiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Sn. Hasan Bitmez, tedavi altına alındığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi yoğun bakım servisinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bugün 11:50’de vefat etti. Sn. vekilimize Allah’tan rahmet, ailesine, Saadet Partisi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun."

Hasan Bitmez için bugün TBMM'de tören düzenlenecek. Bitmez'in cenazesi yarın Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazı ardından toprağa verilecek.

TBMM'DE BİRLEŞİME ARA

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Önder, TBMM Genel Kurulunda fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in vefat haberi sonrasında birleşime ara verdi.

adsiz-tasarim-2.jpg

KARAMOLLAOĞLU VE ÖZEL'DEN TAZİYE

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı taziye mesajında, "Her zaman samimiyetine, gayretine ve fedakarlığına şahitlik ettiğimiz Genel Başkan Yardımcımız ve Kocaeli Milletvekilimiz Hasan Bitmez kardeşimiz Hakk'a yürüdü. Dava adamına yaraşır bir hayat sürdüğüne ve 'Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz' Hadis-i şerifi sırrınca ölümüne hepimiz şahidiz. Ailesinin, camiamızın ve aziz milletimizin başı sağ olsun. Hasan kardeşimizin mekanı cennet, makamı ali olsun" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de mesajında, "TBMM Genel Kurulu'nda geçirdiği rahatsızlığın ardından tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini derin üzüntüyle öğrendiğim Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'e Allah'tan rahmet, ailesine ve Saadet Partisi camiasına başsağlığı diliyorum" dedi.

ERDOĞAN'DAN TELEFON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu arayıp, başsağlığı diledi.

Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu'nu arayarak başsağlığı dileklerini iletti" denildi.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Hasan Bitmez'in ölümünün ardından Bilkent Şehir Hastanesi'nde açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Hasan bey kardeşimiz Hakk'a kavuştu. Türk siyasi tarihinde de bir ilk vuku buldu gibi. Kendi düşüncelerini fikirlerini güzel tarzda Meclis'e arz ettikten sonra maalesef kalp kriziyle karşı karşıya kaldı. Kendisini uzun zamandır tanıyorum. Nadir bulunan insanlardan birisidir" dedi.

GENEL KURUL ERTELENDİ

TBMM Genel Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2024 yılı bütçelerini görüşmek üzere Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı.

Görüşmeler sırasında, önceki gün TBMM Genel Kurulunda yine bütçe görüşmeleri sırasında kürsüde konuşurken rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan SP'li Hasan Bitmez'in ölüm haberi geldi. Bunun üzerine bütçe görüşmelerine kısa bir süre ara verildi.

NE OLMUŞTU?

TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında kürsüye gelerek konuşma yapan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, konuşmasını bitirir bitirmez düştü.

Bitmez'in kafası yerdeki basamağa denk çarptı. Olayın ardından TBMM TV yayını keserek araya gitti.

Bitmez'in yanına milletvekilleri koştu, ardından sağlıkçı vekiller ilk müdahaleyi yaptı. 10-15 dakika süren ilk müdahalenin ardından Bitmez, doktor vekillerin kalp masajı eşliğinde hastaneye kaldırıldı.

Ağır şeker hastası olduğu ve kalp rahatsızlığı bulunduğu kaydedilen Bitmez'e uzun süre kalp masajı yapıldığı öğrenildi. Bitmez, Meclis'teki ilk müdahalesinin ardından ambulans ile Bilkent Şehir Hastanesine kaldırılan Bitmez kurtarılamadı.

Etiketler :