Halk TV Canlı Yayın
Habertürk'te "tarihi" hata: Gazete 5 çalışanın işine son verdi!
Habertürk gazetesi okurları, gazetenin 20 Ocak Salı günkü sayısında önemli bir hatayla karşılaştı. Habertürk’ün ilk sayfasında “20 Şubat 2018 Salı” yazılması gereken tarihin, “20 Ocak 2018 Salı” olarak yazıldığı...

Habertürk gazetesi okurları, gazetenin 20 Ocak Salı günkü sayısında önemli bir hatayla karşılaştı. Habertürk’ün ilk sayfasında “20 Şubat 2018 Salı” yazılması gereken tarihin, “20 Ocak 2018 Salı” olarak yazıldığı görüldü. Bunun üzerine gazete, hata ile ilgisi olduğunu tespit ettiği çalışanlarından 5 kişiyi işten çıkardı.

8 ÇALIŞANIN SAVUNMASI ALINDI

Hatanın fark edilmesinin ardından internet sitesinden resmi bir açıklama yapan gazete Habertürk “hatalı tarih” için okurlarından özür diledi. Hata için okurlarından özür dileyen Habertürk Gazetesi yönetimi 3 yazı işleri müdürü ve düzeltmenlerin de aralarında olduğu 8 kişinin savunmasını aldı. Savunmalar sonunda Görsel Yönetmen Selman Özger’in Deniz isimli yardımcısının görevine dün son verildi.

5 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

Olayın ardından, Yazı İşleri Müdürü Şahin Bayar ile yazı işlerinde görev yapan bir sayfa sekreteri, bir düzeltmen ve bir matbaa çalışanının da işlerine son verildi. Böylece Habertürk Gazetesi’ndeki ‘tarihi’ hata nedeniyle işten çıkartılanların sayısı 5'e yükselmiş oldu.