Gümrük’te Operasyon!

Gümrük’te Operasyon!
Bakanlık süresinin dolmasına 30 gün kala 5,5 milyon liraya 30 araç kiralatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, personel operasyonlarını da hızlandı.SÖZCÜ'nün haberine göre;İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü...

Bakanlık süresinin dolmasına 30 gün kala 5,5 milyon liraya 30 araç kiralatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, personel operasyonlarını da hızlandı.

SÖZCÜ'nün haberine göre;

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nevzat Er ile Ankara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Coşkun görevlerinden alındılar.

Risk Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halil İbrahim Bozkuş İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne atanırken, Samsun Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Serkan Çınar da Ankara Bölge Müdürlüğü’ne atandı. Atamaların devamının geleceği bildirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık Müdürü Şeref Köse de görevinden alındı, Malatya’ya atandı. Köse’nin yerine İzmir Kaçakçılık Şube Müdürü Tahir Demir getirildi.

Gümrükte rüşvet operasyonu: 9 gözaltı

Edirne’nin İpsala Sınır Kapısı’ndan yurt dışına sahte ürün götürenlere rüşvet karşılığı yasa dışı olarak çıkış sağladığı belirtilen 9 gümrük muhafaza memuru gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri bir süredir Yunanistan’a açılan İpsala Sınır Kapısı’ndaki gümrük muhafaza görevlilerinin rüşvet karşılığında sahte ürün götüren kişilere yasa dışı çıkış sağladığı ihbarı üzerine harekete geçti. İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gümrük muhafaza görevlilerini teknik ve fiziki takibe alındı. Bugün operasyon için düğmeye basan polis ekipleri İpsala Sınır Kapısı’nda görevli 9 gümrük muhafaza memurunu gözaltına aldı. Operasyon sürüyor.