Gaziosmanpaşa’da Salvador Dali Maskesiyle Kuyumcu Bastılar

GAZİOSMANPAŞA'da Salvador Dali maskesi takarak silahla kuyumcu soymaya çalışan 2 şüpheli tutuklandı. Soyguncuların tanınmamak için geçtiğimiz yıllarda fırtınalar estiren La casa de papel dizisi oyuncularının kullandığı maskeleri tercih etmesi dikkat çekti

GAZİOSMANPAŞA'da Salvador Dali maskesi takarak silahla kuyumcu soymaya çalışan 2 şüpheli tutuklandı.

Fenomen dizi ‘La Casa De Papel’deki gibi sürrealist ressam Salvador Dali maskelerini takarak silahla kuyumcu soymaya çalışan 2 soyguncu kamera görüntülerinden yakalanarak tutuklandı. Aramalarda Dali maskeleri de ele geçti.

Olay, 23 Ağustos Çarşamba günü sabah 09.00 sıralarında General Aldoğan Caddesinde meydana geldi. E.B. isimli kuyumcu sabah saatlerinde iş yerini düzenlediği sırada ressam "Salvador Dali" maskesi takan 2 şüpheli içeri girmeye çalıştı. Kilitli olan kapıyı açamayan şüphelilerden biri kaçtıkları sırada kuyumcunun camına doğru ateş etti.

salvador-dali3.jpg

İhbar üzerine polis ekipleri harekete geçti. Çevredeki kameraları izleyen ekipler, şüphelilerin olay yerine geldikleri aracın plakasının çalıntı, aracın ise F.A'ya ait olduğu belirlendi. F.A., ifadesinde aracı yeğeni Birkan Kartal'a kullanması için verdiğini söyledi.

Birkan Kartal (31) düzenlenen operasyonla yakalandı. Birkan Kartal yapılan sorgusunda olayı Mahmut Aslan'la (25) birlikte gerçekleştirdiğini itiraf etti. Mahmut Aslan da düzenlenen baskınla yakalanarak gözaltına alındı. Aramalarda, soygun girişiminde kullandıkları ruhsatsız tabanca ve 3 Salvador Dali maskesi ele geçti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan Birkan Kartal'ın 12, Mahmut Aslan'ın 7 suç kaydı olduğu öğrenildi.

FENOMEN OLDU

İspanyol ressam Salvador Dali, sürrealizm akımının en önemli ressamı. Dali, gerçeküstü eserlerindeki tuhaf ve çarpıcı imgelerle dünyada ün kazandı. Dali heykel, fotoğrafçılık gibi başka alanlarda da eserler üreten çok yönlü bir sanatçı.

La casa de papel, Álex Pina tarafından oluşturulan İspanya yapımı bir soygun dizisi. Dizi, “Profesör” liderliğindeki ekibin İspanya Kraliyet Darphanesi’ni ve İspanya Merkez Bankası’nı soymasını konu ediniyordu. Dizi kahramanları ünlü İspanyol ressam Salvador Dali maskeleri takıyordu.

Kaynak:DHA

Etiketler :