Gazeteci Murat Ağırel'e ölüm tehdidi

Halk TV programcısı ve Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, El Nusra saflarında savaştığı bilinen daha önce elinde kesik baş ile verdiği pozlarla gündeme gelen AKP’li Emrah Çelik tarafından ölümle tehdit edildi. Ağırel, kendisine yönelik tehdidi "Bu ‘klavye yiğidi’ni tanıyın" diyerek paylaştı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Ağustos 2021 20:26

Suriye’nin Lazkiye kentinde El Nusra ile yan yana savaşan 2. Sahil Tümeni içerisinde yer alıp, elindeki kesik baş ile poz vermesiyle gündeme gelen AKP’nin Kapaklı İlçe Teşkilatı üyesi Emrah Çelik, Halk TV programcısı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’i ölümle tehdit etti.

Murat Ağırel, söz konusu tehdidi Twitter hesabından paylaşırken, "Bu 'klavye yiğidi'ni tanıyın. Bunlar bir ekipmiş İST3 ekibiymiş. Bu arkadaş orada görevliymiş ve bizzat gelip benimle görüşecekmiş. Profesyonelce tehdit ediyor aklı sıra. Trol sanmayın sonraki tweetlere bakın." ifadelerini kullandı.

Emrah Çelik'in Murat Ağırel'e attığı tehdit mesajları şöyle:

tehdit1.jpgtehdit2.jpgtehdit3.jpg

Melih Gökçek takip ediyor

Murat Ağırel'i sosyal medyada üzerinden ölümle tehdit eden Emrah Çelik'in sosyal medyada az takipçisi olmasının yanında Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek tarafından takip edilmesi dikkat çekti.

Ağırel, konu hakkında "Takipçi sayısı az. Mesela kim takip ediyor bu kişiyi! Parsel Parsel kitabımda da anlattığım, yolsuzluklarını onlarca defa yazdığım Melih Gökçek!" dedi.


Süleyman Soylu ve Mustafa Şentop'la fotoğrafları var

Yayınladığı yolsuzluk haberleriyle adından söz ettiren Murat Ağırel'i alenen ölümle tahdit eden, Lazkiye kırsalında Alevi yerleşim alanlarına saldıran El Nusra bağlantılı çetenin elemanı Erzincanlı Emrah Çelik’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop'la çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

soylu.jpg

Emrah Çelik şuan Suriye’nin Lazkiye bölgesinde, El Nusra bağlantılı Lazkiye 2. Sahil Tümeni isimli bir örgütün çatısı altında savaşıyor. Emrah Çelik’in Türk Silahlı Kuvvetlerine ait kamuflajlar ile görüntülenmesi de dikkat çeken bir başka detay.

 

taha2.jpg