EYT'lilerden dikkat çeken karar! Milyonlar bekleniyor

EYT'lilerden dikkat çeken karar! Milyonlar bekleniyor
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İstanbul Maltepe Meydanı'nda miting yapma kararı aldı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği dikkat çeken bir karar aldı.

31 Mart seçimlerine giderken AKP hükümetinin dikkatini çekmek isteyen EYT'liler miting yapma kararı aldıklarını duyurdu.

AKP hükümetinin 'Emeklilikte Yaşa Takılanlarl'a ilgili herhangi bir gündemlerinin olmamasına tepki gösteren EYT'liler İstanbul'da büyük bir mitinge hazırlanıyor.

Miting kararının alınmasında geçen haftalarda EYT'liler'in Ankara'da gerçekleşitirilen salon toplantısına yoğun ilginin olması ve salona sığmamaları etkili olduğu vurgulandı.

Bu çerçevede Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İstanbul Maltepe Meydanı'nda miting yapmak için İstanbul Valiliği'ne ve İstanbul Emniyeti’ne resmi başvuruda bulundu.

MİTİNGE MİLYONLAR BEKLENİYOR

EYT'lilerin 10 Şubat’ta Ankara’da yaptıkları eylemin ardından artık toplantı salonlarına sığmadıklarına vurgulayan EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, İstanbul’da yapılacak mitinge milyonlarla buluşacaklarını söyledi.

Mitingin resmi işlemleriyle ilgili herhangi bir sorun çıkmaması halinde Türkiye genelinden gelecek milyonlarca EYT'linin, 17 Mart 2019 Pazar günü saat 12.00 ile 15.00 arasında Maltepe miting alanını dolduracağı ifade ediliyor.

Yapılacak mitinge Türkiye genelinden yoğun bir katılımın olması bekleniyor.