Eskişehir'de 300 kişi Soma'da Ölenler İçin Yürüdü

Eskişehir'de 300 kişi Soma'da Ölenler İçin Yürüdü
Eskişehir'de yaklaşık 300 kişi, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yıldönümünde ölenler yürüyüşle anıldı.Akşam saatlerinde Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki...

Eskişehir'de yaklaşık 300 kişi, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yıldönümünde ölenler yürüyüşle anıldı.

Akşam saatlerinde Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde toplanan kalabalık ilk olarak yanlarında getirdikleri madenci baretlerini yere bıraktı. Kalabalık daha sonra 'Bu baretin altında henüz görülmeyen bir hesap var. Sorarlar bir gün sorarlar' yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti. Sık sık 'Soma'yı unutma, unutturma' şeklinde slogan atan kalabalık, Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda Eskişehir'de Gezi protestolarının başladığı yer olan ve 'Ali İsmail Korkmaz Parkı' olarak adlandırdıkları Eti Parkı'na kadar yürüdü.

Parktaki ağaçlara siyah kağıtlara yazılı olan Soma'da yaşamını yitiren 301 madencinin isimlerini asan kalabalık burada sinevizyon gösterimi sunumu yaptı.