Erdoğan'dan kurmaylarına '128 Milyar Dolar' talimatı
Ekleme: | Güncelleme: 21.04.2021 12:17

Erdoğan'dan kurmaylarına '128 Milyar Dolar' talimatı

Abdulkadir Selvi, muhalefetin '128 Milyar Dolar Nerede' sorularının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarına “Çıkın, anlatın, konuşun. Ne yapıldığını millete izah edin” talimatını verdiğini öne sürdü.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında“128 milyar dolar nerede” sorularını kaleme aldı. Muhalefetin sorularına Erdoğan'ın yanıt verdiğini dile getiren Selvi, "Muhalefet, bu işi sürdürme kararında." dedi.  

Selvi, Erdoğan'ın kurmaylarına '128 Milyar Dolar' talimatı verdiğini söyleyerek şöyle yazdı:

128 milyar dolarla ilgili tartışmalar siyasetin tansiyonunu yükseltti ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda rahat olduğu gözleniyor. Çünkü Erdoğan, yapılan her işlemin kaydının tutulduğunu ve Merkez Bankası kaynaklarının gerektiği zamanda ve doğru bir şekilde kullanıldığını düşünüyor. Erdoğan’ın bu konuda kendine olan güveni tam diyorum ama o, bunun topluma doğru bir şekilde anlatılması gerektiğine inanıyor. O nedenle AK Parti MYK toplantısında, kurmaylarına, “Çıkın, anlatın, konuşun. Ne yapıldığını millete izah edin” talimatını veriyor. “Muhalefetin yalanlarını millete izah edin arkadaşlar” diyor.

Grup toplantısında konuşacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda gelen her dalgayı göğüsleyen bir lider. Erdoğan’ın bugün AK Parti grubunda 128 milyar dolar konusunda ayrıntılı açıklamalar yapacağı söyleniyor. Erdoğan’ın hem işin ekonomik boyutunu anlatması hem de muhalefetin, “Buharlaştı, arka kapıdan birilerine satıldı” şeklindeki ithamlarına yanıt vermesi bekleniyor. Yine ne varsa Erdoğan’da var.

 

Gündem