Erdoğan'dan Akşener'e seçim meydanında tehdit: Kaçacak deliği de yok, hesabı ağır olacak

Erdoğan'dan Akşener'e seçim meydanında tehdit: Kaçacak deliği de yok, hesabı ağır olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarını hatırlatarak, "Benim vatandaşıma eğlence olsun diye terörist denmez; bunun adı hadsizliktir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarını hatırlatarak, "Benim vatandaşıma eğlence olsun diye terörist denmez; bunun adı hadsizliktir. Birileri şuan cezaevinde süre dolduruyor aynı yola sen de düşebilirsin. Neden? Cumhurbaşkanı'na iftira atamazsın. Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. O milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

31 Mart'ta Kandil'in mızıkacılarına sandıkta milli şamarı indirmeyi iple çeken bir Elazığ var. Bu meydanda yalan yok iftira yok, sadece aşk var. Bu meydanda zillet yok, sadece beka var. Bağımsızlık, milli gurur var. Gerketiğinde bölücüleri, demir yumruk olur, ezen bir millet var.

Dün malum dünya kadınlar günüydü. Ama bizim için dünya kadınlar günü bunların, batının bir anlayışıdır. Bizim için kadınlar günü her gündür. Niye? Ana her gün var mı? Var. Ana yoksa insan yok. Ana varsa insan var. Sevgililer sevgilisi Peygamberimiz ne buyuruyor? "Cennet annelerin ayakları altındadır" diyor.

Her kim miting meydanlarını iftira kürsüsüne çeviriyorsa, o sadece kendi itibarını değil siyasetin itibarını da yok ediyor demektir. Geçmişte Türkiye bu tarz çok siyasetçi görmüştür. Bu millet siyaseti kirleten, lekeleyen bir çok kifayetsiz görmüştür. Bu ülke CHP'nin milletvekili pazarlığı yaptığı Güneş Motel rezaletini, parti değiştiren fırıldaklarını görmüş, yaşamıştır. Günlük hayatta yalancının mumu yatsıya kadar yanar, siyasette ise en fazla seçime kadar yanar. Seçim sandığı önüne gelince bu millet yalancıya dersi verir.

Tarihimiz, seçim kazanacaını düşünen çapsızlarla doludur.Tarihimiz, laf kalabalığı ile milletimizin gönlüne gireceğini düşünen bir çapsızlar çöplüğüdür. Ülkemizde milletin emanetini koruyanları da, darbecilere direnenleri de gördük. Tankların arasından sıvışanları da gördük, Bay Kemal gibi.

Bay Kemal'in bana attığı iftiraları biliyorsunuz. Açtım davaları, baya da kazanıyorum. En son işte, 2,5 milyon kazandık. O tabi itirazlarını yapıyor şimdi. O parayı da Mehmetçik Vakfı'na bağışyacağım. Hiç olmazsa, Kılıçdaroğlu'nun da bir hayrı olur.

Bu tiplerin hepsini milletimizin desteği ile 17 senede 14 kez sandığa gömdük. Muhtar bile olamaz dediler. Bize ömür biçenleri de Allah'ın lütfu ile hezimete uğrattık. Bizim insanımız kime oy vereceğini çok iyi bilir. Benim milletim, projeye, esere, doğruluğa dürüstlüğe, samimiyete, kardeşlik siyasetine oy verir. Benim Elazığlı kardeşim vicdan siyasetinde her şeyi ölçer, tartar, biçer ona göre kararını verir.

"O MİLLETVEKİLİ DE DEĞİL. KAÇACAK DELİĞİ DE YOK"

Denizli'de ortak miting düzenliyorlar. Millete yaptıklarını, yapacaklarını anlatmak yerine bize ve halkımıza bühtan ediyorlar. "Cumhurbaşkanı'nın teröristler dediği Denizlililer" diyor. Anlaşılan bu mızıkacılar 21 gün boyunca gittikleri her şehri, vatandaşımızı teröristler diye selamlayacaklar. Şaka bahanesiyle önlerine çıkan herkese terörist damgası vurmaya devam edecekler. Yiğitler otağı Elazığ'da, inşallah sizleri teröristler diye selamlamazlar. Tıpkı Denizlili, Aydınlı kardeşlerim gibi Gakkoşlar da hassastır. Şakalaşacak, gülecek eğlenecek diye terörist yaftasına benim Gakkoşlarım tahammül etmez. Şakadan da olsa terörist denmez.

Bunun adı şaka değil olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir. İftiralarla, bühtanla mahkemeye verdim. Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. O milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. 31 Mart günü millet bunlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek.

Hatay'da saldırıyor. Ne diyor? Oy yoksa hizmet yok. Kim diyor? CHP'li belediye başkanı. Böyle bir belediye başkanından hanımefendi niye bahsetmiyorsun? Böyle siyaset olur mu?

Elazığ'a 14 katrilyon lira yatırım yaptık. 2 bin 289 adet derslik inşa ettik. Fırat Üniversitesi'ne 11 eğitim kurumu daha ekledik. bugün 42 binden fazla öğrencisi olan üniversitemizin öğrenci sayısı 25 bin artış gösterdi.

Bu yıl merkezde bin 750 kişi kapasiteli YÖK yurdu daha açıyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli 6 adet yeni yurt açacağız. Gençlik merkezi ve spor salonu inşa ettik. Elazığ adeta sporcu yetiştirme merkezi.

Mevcut stadı yıktık. Size söz verdiğimiz gibi 20 bin seyirci kapasiteli stadyumu temel atma aşamasına getirdi. Eski emniyet müdürlüğü alanına ada millet bahçesinin yapımına yakında başlıyoruz.