Erdoğan Bayraktar, Fikret Bila'ya konuştu: 8 yıldır boğazımda bir düğüm var

17/25 Aralık dönemine ilişkin itirafları ile gündem olan eski bakan Erdoğan Bayraktar, halktv.com.tr yazarı ve Halk TV programcısı Fikret Bila'ya konuştu. "8 yıldır boğazımda bir düğüm var" diyen Bayraktar, "Yüce Divan'a gitmekten de korkmam" ifadesini kullandı.

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar, 17/25 Aralık dönemine ilişkin itiraflarına devam ediyor. Gazeteci Fikret Bila'ya açıklamalarda bulunan Bayraktar, "8 yıldır boğazımda bir düğüm var..." dedi.

Bila, Bayraktar'ın "Tarafsız bir savcı çıksın, bu dosyaları incelesin. Gerek görürlerse Yüce Divan'a gitmekten de korkmam" dediğini aktardı.

Bila, Bayraktar'ın kendisine yaptığı açıklamaları Halk TV'de Gökmen Karadağ ile Açıkça'da şöyle anlattı:

Sayın Bayraktar iki nokta üzerinde duruyor. Birincisi; 'Benim para pulda işim yok. İmar işleri yapmışsam, yasaya aykırıysa mahkeme iptal eder' diyor. Yani 'ben rüşvet almadım. Para almadım. Aynı kefede bir insan değilim. Bu benim için çok önemli. Benim 8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Ne içersem içeyim bunu yutamıyorum, sindiremiyorum içime' diyor.

O nedenle bir tarafsız savcı istiyor. 'Mutlaka bu dosya incelensin, eğer gerek görürlerse Yüce Divan'a gitmekten de korkmam' diyor. Yani bunu bir onur meselesi haline getirdiğini ifade etti.

Etiketler :