Emine Şenyaşar'ın adalet arayışı bayramda da devam etti

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile yakınlarının Suruç'ta dükkanlarını ziyaret ettiği Şenyaşar ailesi arasında kavga çıkmış aynı aileden 3 kişi öldürülmüştü. Eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar Bayramın ilk gününde de adliyede adalet nöbetindeydi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Mayıs 2022 19:30

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de seçim sürecinde AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar Ramazan Bayramı'nın ilk gününde de Şanlıurfa Adliyesi'nde nöbetteydi.

2018 yılında AKP'li milletvekili Halil İbrahim Yıldız ve yakınları ile Şenyaşar ailesi arasında kavga çıkmış, 4 kişi yaşamını yitirmişti. İki aile arasında süren davada AKP'li Yıldız'ın yeğenlerinin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanmış ve 7 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Anne Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, aile fertlerinin ölümünden sorumlu olan kişilerin yakalanması için Şanlıurfa Adliyesi'nin önünde adalet nöbetine Ramazan Bayramı'nda da devam etti.

"Biz burada çürüdük, oğlum ve eşim yerin altında" diyen Anne Şenyaşar, "Yeter, bu nasıl devlet? Bu nasıl adalet" dedi.

Ferit Şenyaşar ise; "Ramazan Bayramı'nın birinci günü yine adliye önündeyiz, yine adalet diyoruz" diyerek isyan etti.