Edremit Belediye Başkanı Arslan: Haysiyet cellatlığı yapılıyor

Edremit Belediye Başkanı Arslan: Haysiyet cellatlığı yapılıyor
Balıkesir’in Edremit ilçesinde sahne alan Sibel Can’ın yanına gitmek isteyen Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’a görevliler izin vermedi. Başkan Arslan’ın görevlilere tepki göstermesi nedeniyle kısa süreli arbede yaşandı. Belediye Başkanı Arslan yaşanan olaylara dair açıklama yaptı.

Ünlü sanatçı Sibel Can, Altınoluk Mahallesi amfi tiyatroda sevenleriyle buluştu. Konser devam ederken CHP’li Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, Sibel Can’a teşekkür etmek için yanına gitmek istediğini söyleyince, görevliler izin vermedi.

Görevlilere tepki göstererek yerinden kalkan Başkan Arslan, konser alanının dışına çıkmak üzereyken konser ekibiyle tartıştı. Tartışmanın ardından kısa süreli arbede yaşandı. Seyircilerin protestosunun ardından Başkan Arslan konser alanından ayrılırken konsere kısa süre ara verildi.

Belediye Başkanı Arslan konser sırasında yaşanan olay sonrasında açıklamalarda bulundu.

Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın açıklaması şöyle,

"Kamuoyuna Duyurulur

Edremit Belediyesi ve şahsımın sanata ve sanatçıya saygı, özen ve desteği tüm kamuoyunun malumudur. Bu hususta en önemli tanıdığımız saygı değer Edremitliler ve bölgemizdeki sanatçılardır.

Yanısıra Sibel Can gibi ülkemize mal olmuş değerli bir sanatçının ilçemizde bulunması bizleri onurlandırmıştır.

Şahsiyeti ve sanatıyla Edremit'imize teşrif ederek bizleri onurlandıran çok sevdiğim sanatçımıza Edremit halkını bir temsilcisi olarak hoş geldiniz demek ve kent adına çiçeğimizi takdim etmek arzusundaydım.

Bu gayet normal, olması gereken, sanata duyarlı her bölgede rutin kabul edilen bir temsil görevidir.

Buna mukabil bu davranışımız özel korumalar ve menajer tarafından engellenmiş güvenlik tedbirinin ötesinde şahsıma yönelik "fedai" gibi tutum takınılmıştır. Halkın temsiline karşı hiç nazik olmayan söz, hareket ve eylemlerde bulunmuştur.

Üstelik bu da yetmezmiş gibi kabahatlerini örtmek için şahsıma yönelik "sarhoştu" şeklinde algılara başvurmuşlardır. Bu mesnetsiz, kesinlikle doğru olmayan ve kasıtlı olarak yapılan ithamı reddediyor, bu haysiyet cellatlığında doğru hükmü halkımızın vicdanına bırakıyorum.

Bunun karşısında kendimize savunmuş olsak da hem değerli sanatçımızı izlemeye gelen halkımızın önünde böyle bir görüntü meydana gelmesinden hem de Edremit halkının bir temsilcisi olarak yaşadığımızdan üzüntü duyuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"