Diyanet’e Dev Arazi

Diyanet’e Dev Arazi
220 bin metrekare alan neden Diyanet'e tahsis edildi.Son aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zırhlı Mercedes tahsis etmesi ile gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı’na, şimdi de 168 dönüm arazi tahsis edildiği...

220 bin metrekare alan neden Diyanet'e tahsis edildi.

Son aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zırhlı Mercedes tahsis etmesi ile gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı’na, şimdi de 168 dönüm arazi tahsis edildiği öğrenildi.

Bolu’da yerel yayın yapan Medya14 gazetesinin haberine göre, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Diyanet İşleri Başkanlığına Kürkçüler Mahallesi Bolu Güzel sanatlar Lisesinin arkasında bulunan 186 dönüm araziyi devretti.

Belediye başkanının daha sonra da İmar Müdürlüğüne talimat vererek çevre arazilerin de satın alınıp alanın 220 bin metrekareye çıkarılması talimatını verdiği iddia edildi.

DİYANET’E MERKEZ ÜS

Habere göre, Belediye Meclisi’nde konu hakkında konuşan Alaaddin Yılmaz, bu arazinin Diyanet tarafından “merkez üs” olarak kullanılacağını, Türkiye ve yabancı ülkelerden gelecek olan hoca, öğrenci ve din adamlarının yetiştirileceği bilgisini de verdi.

DAHA FAYDALI BİR İŞTE KULLANILAMAZ MIYDI?

Oylama da CHP’li üyelerin ret oyuna karşılık AKP’li üyelerin oyları ile önerge kabul edildi.

İsmini açıklamasını istemeyen bir CHP’li meclis üyesi, yaptığı açıklamada “Zaten konuyu meclise kotarıp gelmişler. İşlemler bitmiş, arazi devri yapılmış. A.Yılmaz usule ten yaptırdı oylamayı, mecliste kimsenin bir söz hakkı yok bu muazzam arazi daha faydalı bir iş olarak için kullanılabilirdi. Biz şimdi temsilen konuşuyorum buraya Mısır’dan gelen Mursici din adamlarını mı eğiteceğiz yoksa onlar mı bizi eğitecek belli değil.” dedi.