‘Dinozor’u doğru yazamayan Soylu, video ile Akşener’i hedef aldı

İYİ Parti lideri Meral Akşener ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki uyuşturucu üzerinden sertleşen tartışmada Soylu, bir video paylaştı. İçişleri Bakanı'nın resmi hesabından paylaştığı videoda Akşener, mumya olarak gösteriliyor ve bütün video boyunca FETÖ ile ilişkilendiriliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ağustos 2022 14:00

Yalova’da esnaf ziyareti sırasında bir yurttaşın uyuşturucu ile mücadeleye yönelik sorduğu soruya yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bak Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sana ulaşamayan Ak Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu'nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Haydi bakalım buyurun, açıklayın" dedi.

Bunun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gençlerin yaptığını söylediği Akşener'i hedef alan bir videoyu resmi hesabından paylaştı. İYİ Parti Gençlik Politikaları tarafından hazırlanan “dinozorlar” videosuna karşılık hazırlanan “mumya” animasyonunda Meral Akşener için çok sert ifadeler kullanılıyor.

Söz konusu videoyu kahkaha emojisi ile “Dinazorlara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar” notuyla paylaşan Soylu'nun videoda doğrusu yazılmasına rağmen 'dinozor' kelimesini de yanlış yazdığı görüldü.

soylu.jpg

Ne olmuştu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Yalova’da esnaf ziyareti sırasında genç bir yurttaşın uyuşturucu ile mücadeleye yönelik sorduğu soruya verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaştı. Akşener, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ben Sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin, Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.”

KAYNAK: halktv.com.tr