Depremde yaşamını yitiren Christian Atsu'nun eşinden duygusal açıklama

Depremde yaşamını yitiren Christian Atsu'nun eşinden duygusal açıklama
Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'da yıkılan enkazın altında kalarak yaşamını yitiren Hataysporlu futbolcu Christian Atsu'nun eşi Claire Rupio, depremin yıldönümünde duygusal açıklamalarda bulundu.

Hatayspor'un futbolcusu Christian Atsu, 6 Şubat 2023 tarihindeki deprem felaketinde enkaz altında kalmış ve hayatını kaybetmişti. Christian Atsu'nun eşi Claire Rupio, depremin yıldönümünde The Athletic'e açıklamalar yaptı. Rupio'nun açıklamaları şöyle:

"Maçtan önce çocukları aramıştı. Maçtan sonra da onu golünden dolayı tebrik etmek için konuşmuştuk. Her şey normaldi, pazartesi günü araması gerekiyordu ama aramadı."

"POZİTİF KALMAYA ÇALIŞTIM"

Deprem haberini aldıktan sonra pozitif kalmaya çalıştığını aktaran Rupio, "Çocukları okula götürürken radyoda deprem olduğunu duydum. Çocukları bıraktıktan sonra Christiana'dan gelen bir sürü cevapsız arama gördüm ve 'Neler oluyor?' diye düşündüm. Onu geri aradım. Bana 'Binası çökmüş' dedi. Şoktaydım, bu doğru olamaz diye düşündüm. Çocukları okuldan almak zorunda kaldım çünkü bunu başka kimseden duymalarını istemedim. Onlara babalarının oynadığı yerde bir deprem olduğunu ve onu henüz bulamadıklarını söyledim. Her şeyi bilmeyi hak ediyorlardı. Çok üzüldüler ve ağladılar. Pozitif kalmaya çalıştım ve onlara babalarının iyi olacağını söyledim." ifadelerini kullandı.

"Cumartesi gecesi saat 3 civarında telefonda Nana'nın adını gördüğümde anladım. Telefonu açtım, Nana ağlıyordu. 'Çok üzgünüm' dedi ve başka bir şey söyleyemedi" diyen Rupio sözlerini şöyle sürdürdü:

"ÇOCUKLARA 'BABANIZI BULDULAR AMA BAŞARAMADILAR' DEDİM"

"Çocuklarıma babalarının öldüğünü söylemenin yolunu bulmam gerekiyordu. Korkunçtu, aklımdan o kadar çok şey geçiyordu ki. Çocuklara 'Babanızı buldular ama başaramadılar.' dedim. Bu, hiçbir ebeveynin yapmak zorunda kalmamasını dilediğim bir şey. Yürek parçalayıcıydı, Christian onlar için her şeydi. Birini kaybetmek herkes için zordur ama biz ona veda bile edemedik."

"BAZEN CHRISTIAN'A WHATSAPP'TAN MESAJ ATIYORUM"

Christian Atsu'ya hala WhatsApp'tan mesaj attığını söyleyen Rupio, "İnsanlar 'Nasıl başa çıkıyorsun?' diye sorduklarında 'Başa çıkmıyorum. Sadece her gün hayatta kalıyorum' diyorum. Bazen Christian'a WhatsApp'tan mesaj atıyorum, sadece içimi dökmek için... Kızım Abigail ayın 24'ünde bir resim çizdi ve bana 'Bunu babama göndermeyi unutma' dedi. İlk başta 'Tamam' dedim ama sonra Christian'ın yukarıdan onu izlediğini açıklamak zorunda kaldım ve çok üzüldü." şeklinde konuştu.

"CHRISTIAN ATSU ANMA VAKFI'NI KURACAĞIZ"

Christian Atsu adına vakıf kuracaklarını belirten Rupio, "Yas tutmanın beş aşaması olduğunu biliyorum ama şu an hangi aşamada olduğumu bilmiyorum. Bazen inkar ediyorum, bazen kabulleniyorum. Dalgalandığımı ve ilerlemediğimi hissediyorum. Annemi ve babamı da kaybettim ama Christian'ın kaybı beni her şeyden daha çok etkiledi. Onun yaptığı hayır işlerini devam ettirmek için mart ayında Christian Atsu Anma Vakfı'nı kuracağız." diyerek sözlerini noktaladı.

"KANATLARIM OLSAYDI DOĞRUCA ORAYA UÇARDIM"

Atsu'nun kardeşi Christiana Atsupie Twasam ise "Kanatlarım olsaydı doğruca oraya uçardım." ifadelerini kullandı. Atsupie Twasam sözlerine şöyle devam etti:

"Oraya vardığımda yıkılmıştım çünkü o binada kimsenin hayatta kalamayacağını düşünmüştüm. Adını haykırıyorduk. Kurtarma görevlileri bir canlı olduğunu hissettiklerinde bizi uyarır, sonra cesedi çıkarır ve tanıdığınız biri olup olmadığını doğrulamamızı isterdi. Bir ceset torbasının geldiğini gördüğünüzde yüreğim parçalanırdı. Akşamları ateşin etrafında bir aile gibiydik. Birisinin çıkan cesedin akrabası olduğunu doğrulayıp yıkıldığını görmeniz, bir gün sizin de yıkılacağınızı hatırlatıyordu."

"CHRISTIAN'I GÖRDÜK VE YIKILDIK"

Menajer Nana Sechere, Christain Atsu'nun cesediyle karşılaştıkları anı böyle anlattı:

"Gece yarısı, uyurken bir telefon geldi. Hristiyan olduğu düşündükleri bir ceset bulunmuş. İki görevli bizi yerde yatan bir ceset torbasına götürdü. O kadar çok ceset torbası görmüştük ki, torbalar daha açılmadan Christian'ın doğru şekil ya da boyutta olup olmadığını biliyorduk ama gördüğümüz bir torbanın şeklinden onun Christian olduğunu anlayabiliyordum. Onu gördük ve yıkıldık."