Dayısına ateş etti, annesini ağır yaraladı

Dayısına ateş etti, annesini ağır yaraladı
Adana'da kavga ettiği dayısına tabancayla ateş açan 17 yaşındaki B.A., araya giren 40 yaşındaki annesi Mine A.'yı başından vurarak ağır yaraladı. Olayın ardından kaçan B.A.'nın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay saat 21.00 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Ulubatlı Mahallesi'nde meydana geldi. B.A., iddiaya göre evde 36 yaşındaki dayısı Kadir D. ile tartışmaya başladı.

Dayı-yeğen arasındaki tartışma, kavgaya dönüşerek sokağa taştı. Kavga sırasında B.A., tabancayla dayısına ateş açmaya başladı. Oğlunun, kardeşini kolundan yaraladığını gören Mine A., araya girmeye çalıştı.

Bu sırada B.A.'nın silahından çıkan kurşunlardan biri, kavgayı aralamak için araya giren annesi Mine A.'nın başına isabet etti.

Anne yoğun bakıma alındı

Ağır yaralanan Mine A. ile kolundan yaralı kardeşi Kadir D., yakınları tarafından Adana Şehir Hastanesi'ne götürüldü. Kadir D., ayakta tedavi edilirken, kalbi duran ve tekrar çalıştırılan Mine A. ise yoğun bakım ünitesine alındı.

Olayın ardından kaçan ve daha önceden suç kayıtları olduğu öğrenilen B.A.'yı yakalamak için harekete geçen polis, soruşturmaya devam ediyor.

Kaynak:DHA

Etiketler :