Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un gündemi Fenerbahçe

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un gündemi Fenerbahçe
Bir süredir Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) iktidar kanadınca beğenilmeyen kararlarına dair mesajlarıyla konuşulan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, bu kez Fenerbahçe'yle ilgili paylaşımıyla dikkati çekti.

Bir süredir Anayasa Mahkemesi'ni (AYM) hedef alan paylaşımlarıyla gündeme gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, bu kez Fenerbahçe'yle ilgili mesajlarıyla dikkati çekti.

Sarı lacivertli ekibin Türkiye Kupası maratonunda Ankaragücü'ne 3-0 yenilmesi sonrası kişisel X (eski adıyla Twitter) hesabında 'bundan sonra başarının da başarısızlığın da teknik ekibe fatura edileceğini' söyledi.

"Çok ilginç, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal bu sezon 4 kupaya talibiz diye açıklama yapmıştı. Ancak bu yıl Fenerbahçe’nin önünde 5 kupa vardı: 2022- 2023 Süper Kupa (7 Nisan), 2023- 2024 Lig Şampiyonluğu, 2023- 2024 Türkiye Kupası (Elendi), 2023- 2024 Konferans Ligi Kupası, 2023- 2024 Süper Kupa. Nereden sayarsan say Fenerbahçe'nin önünde 5 kupa vardı" diyen Uçum, paylaşımında sözlerine şöyle devam etti:
"Demek ki Teknik Direktör İsmail Kartal 5 kupa yerine 4 kupa hedefi koymuş ve Türkiye Kupası'ndan vazgeçmiş. Bir Fenerbahçe taraftarı olarak İsmail Kartal’ın 4 kupa hedefine ulaşmasını canı gönülden diliyorum. Bu sezon yönetimin olağanüstü çabasının ve taraftarın büyük beklentisinin karşılanmasını umutla bekliyoruz. Bundan sonra her şey teknik ekibe yazılır, başarı da başarısızlık da."

Bu arada Uçum, sık sık takımın gidişatıyla ilgili olarak görüşlerini paylaşıyor.

AYM'Yİ HEDEF ALAN PAYLAŞIMLARIYLA GÜNDEM OLMUŞTU

Uçum, özellikle Gezi davası ve Türkiye İşçi Partisi'nden Hatay Milletvekili olarak seçilen, ancak yargı krizi sonrası tahliye edilmesi gerekirken vekilliği düşürülen Can Atalay'la ilgili kararları nedeniyle AYM'yi hedef alıyordu.