Çocuklara TOMA Ödülü!

Çocuklara TOMA Ödülü!
Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde anaokulu öğrencileri, toplumsal olaylara müdahale aracına (TOMA) binerek, anons yaptı ve tazyikli su sıktı.Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, Karayolu...

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde anaokulu öğrencileri, toplumsal olaylara müdahale aracına (TOMA) binerek, anons yaptı ve tazyikli su sıktı.

Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle Nene Hatun Anaokulu’ndaki minik öğrencilerine, Emniyet Müdürlüğü’nü ve birimleri gezdirdi. Toplumsal olaylarda göstericileri dağıtmak için kullanılan TOMA’lar çocukların en çok ilgi gösterdiği araç oldu. Polisevi bahçesindeki araçlara polislerin ve öğretmenlerin yardımı ile sırayla bindirilen minikler TOMA’dan alınan kamera görüntüsü ve joystick kol ile dışarıya su püskürttü.

Dışarıda TOMA’dan su sıkıldığında ise minik öğrenciler sevinç çığlıkları attığı görüldü. Polis zırhlı araçlarına binmek için birbirleri ile yarışan minikler, araçlardan anonslar yaparak eğlendi.

Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’ni de gezen öğrencilere, trafik ışıkları ve ehliyet konusunda da bilgilendirme yapıldı. Daha sonra ilçe emniyet müdürlüğü binasına geçen minik öğrenciler, ilk olarak kenti izleyen mobese kameralarının görüntülerinin kaydedildiği birime götürüldü. Burada dev ekranda bir çok görüntü arasında minikler, kendi okullarını bulmanın sevincini yaşadı.

Nene Hatun Ana sınıfı Müdürü Hayriye Soydoğan, etkinlik nedeniyle Emniyet Müdürü Hakan İncili şahsında tüm emniyet personeline teşekkür ederek, “Polisin düzenlemiş olduğu 1-7 Mayıs trafik haftası etkinlikleri için teşekkür ediyoruz. Bugün burada emniyet müdürlüğünü gezdik. Emniyetteki bütün birimleri gezdik. TOMA’lar ve panzerler ile gösteriler yapıldı. Çocuklar bu araçlara binerek buradaki etkinlikleri birebir yaşamış oldu” dedi.