“Çocuğunu FETÖ okullarında okuttuğu” için ihraç edilen Özdil: Bırakın çocuğumu, ben evli bile değilim

“Çocuğunu FETÖ okullarında okuttuğu” için ihraç edilen Özdil: Bırakın çocuğumu, ben evli bile değilim
Batman’da kamuda görevli Muhammed Zekeriya Özdil’in, çocuğu olmamasına rağmen, ‘çocuklarını Fethullahçı yapıya ait okullarda okuttuğu’ gerekçesiyle KHK ile ihraç edildiği ortaya çıktı. 

Batman'da kamu görevinden ‘istihbarat’ gerekçesiyle Kanun Hükümde Kararname ile (KHK) ihraç edilen Muhammed Zekeriya Özdil'in dosyasında, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından işe iade başvurusunun reddedilmesiyle hayli ilginç bilgilerin yer aldığı ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Metin Yoksu’nun haberine göre, Valilikler eliyle, çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen “istihbari” verilerle oluşturulan dosyada, Özdil'in bekar ve çocuksuz olmasına rağmen, çocuklarının Fethullahçı (FETÖ) yapının ait okullarda okuduğu, Bank Asya'da hesabının olmamasına rağmen hesabının olduğu yönünde yanlış bilgiler bulunuyor. Özdil'in reddedilen işe iade başvurusunda, SGK İl Müdürlüğü’nde çalışan 152 kişi hakkında raporlarlar hazırlandığı da ortaya çıktı. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'na sunulan 152 sayfalık “istihbari” raporda, 20'nci sayfasındaki verilerle 90'ıncı sayfadaki bilgiler birbirini yalanlıyor.

“FETÖ'den bir şey bulamadılar”

Çelişkili ifadelerle dolu bir rapor nedeniyle göreve iade edilmediğini anlatan Özdil, kendi dosyasındaki tutarsızlıklardan yola çıkarak, OHAL Komisyonu'nun gayri ciddi bir yaklaşımının olduğunu söyledi.

FETÖ ile herhangi bir bağlantısının dahi olmadığını emniyet soruşturmaları ile belgelendiğini dile getiren Özdil, “Hayatım boyunca gerici yapılara karşı mücadele etmiş biriyim. FETÖ'den bir şey bulamadılar, bu sefer de bahane olarak ise ‘PKK müzahiri’ diyerek ret kararı verdiler. Bir dönem listeleri hazırlayanların dahi KHK’yle ihraç edildikleri belgelendi. Bugün ise hukuk mücadelesi verirken, bu şekilde gayri ciddiyetsiz çelişkili raporlar hakkımızda hazırlanıyor” dedi.

“Bırakın çocuğumu, ben evli bile değilim”

Evli olmadığını, bugüne kadar pasaport da çıkarmadığını söyleyen Özdil, sözlerine şöyle devam etti:

“Raporlarda pasaportumun olduğu yazılı. Bu yetmezmiş gibi evli olmadığım halde çocuklarımın olduğu, hatta Batman'da KHK ile kapatılan bir okulda eğitim gördüğü yazılı. Bırakın çocuğumu, ben evli bile değilim. Bunlar maddi hatalar değil, Milli Eğitim Müdürlükleri ile yazılan yazışmalar sonucudur. Hadi bunlar olsa neyse, üstüne üstün Bank Asya'da hesabım olmadığı halde hesabım var deniliyor. Sonraki sayfalarda ise hesabım yok deniliyor. Hesabım hiçbir zaman olmadı. Hazırlanan evraklarda skandal üstüne skandal var. Bu raporlar ile OHAL Komisyonun görevini gayri ciddi yaptığı ve binlerce kamu emekçisinin gerçekten nasıl mağdur edildiğinin en net kanıtıdır.”