Cezaevindeki Mafya Üyesi Mafya-Devlet İlişkisini Anlattı...

Cezaevindeki Mafya Üyesi Mafya-Devlet İlişkisini Anlattı...
Geçen haftalarda cezaevinde giren gazeteci Barış Pehlivan ile aynı cezaevinde kaldığı mafya üyesinin anlattıklarını yazdı. Mafya üyesi devlet görevlilerinin mafyalardan nasıl para aldığını anlattı.

Geçen haftalarda cezaevine giren gazeteci Barış Pehlivan, cezaevinde karşılaştığı bir mafya üyesinin anlattıklarını bugünkü köşe yazısına taşıdı.

"Mafyanın en çok para yedirdiği grup hakimlerdir"

Mafya üyesi, mafyaların polis ve hakimlerle kurduğu ilişkileri, uyuşturucu trafiğini anlattı. Pehlivan'ın yazısı şöyle:

"Birçok suç örgütünün mermi kaynağı bazı polislerdir. Kurulan ilişkiler sayesinde onlar yıllık mermi haklarının bir bölümünü bizlere satar.

Devlet içerisindeki açgözlü yöneticiler daha rahat gezmek, eğlenmek ve cüzdanlarını doldurmak için suç örgütlerine yanaşır. Ben mesela firari olduğum bir dönemde, anlaştığım polisler eşliğinde rahatça gezerdim.

Mafyanın en çok para yedirdiği grup hâkimlerdir. Yargılama sürecinde onlara ihtiyaç vardır çünkü. Örneğin benim dosyama bakacak olan Yargıtay’ın ilgili ceza dairesinin üyesini bağlamıştık. Önce yoklama çekerdi bana. Pahalı bir restorana mı gitmek istiyor, beni arardı. Birine hediye mi gönderilecek, sözde bana danışırdı. Sonra gün geldi, 5 milyon liraya benim alacağım cezayı 3’te 1’e indirdi.

Uyuşturucu trafiği nasıl yönetiliyor?

Yurtdışındaki mafya grupları buradan kaçıp ülkelerine sığınan Türk mafyasını bekler. Onları avucuna alıp Türkiye’deki uyuşturucu trafiğini yönetirler. Hani bazen İstanbul’daki uyuşturucu gruplarının çatışmalarını duyarız ya... Aslında onlar uluslararası kartellerin ellerindeki Türk mafyasının rekabetidir.

Sosyal medyada beğenilme arzusu küçük mafya gruplarının oluşumunu hızlandırdı. Pahalı arabalar, güzel kadınlar, uyuşturucu gibi zaafları olanlar mafya için insan kaynağıdır. Bir mafya grubu kendisine adam kazandırmak için o zaafları kullanır. Sempati zaman içerisinde gönül bağına çevrilir. Gün olur, sizin için yapmayacağı şey yoktur. Yargılama bitene kadar da o kişiye bakılır, düzenli para gönderilir. Ama işte ceza kesinleştikten sonra, burada beş kuruşu olmadan hayatları çürür. Kullanıldıklarıyla kalırlar."

Etiketler :