Burger King Trump'ı trolledi: Hamberder tükendi, hamburger verelim

Federal hükümetin kapanmasından dolayı Beyaz Saray'da konuklarına fast food ısmarlamak zorunda kalan Trump, bunu duyurduğu tweetinde hamburger yerine 'hamberder' yazınca, Burger King'in ince alay oklarının hedefi oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Burger King Trump'ı trolledi: Hamberder tükendi, hamburger verelim

ABD Başkanı Donald Trump ile Kongre arasındaki Meksika Duvarı ihtilafı yüzünden bütçe çıkamadığı için federal hükümet kapanırken, bu dönem hamburger ya da daha doğrusu 'hamberder' ile birlikte anılacak.

Federal hükümet kapandığından Beyaz Saray'daki aşçılarla garsonlar da mecburi ücretsiz izne çıkarken, Ulusal Üniversitelerarası Futbol Şampiyonası'nın birincisi Clemson Tigers takımını kabul eden Trump oyunculara McDonalds', Wendy's, Burger King ve Domino's Pizza menüleri ikram etmek zorunda kaldı.

Twitter'da özgün uslubu ve kendi uydurduğu sözlerle yeni bir akım yaratmış olan Trump, elbette bu durumu da tweetlemekten geri kalmadı:

"Ulusal şampiyon Clemson Tigers'la dün gece Beyaz Saray'da olmak muhteşemdi. Kapanmadan dolayı onlara muazzam miktarda fast food servis ettim (kendim ödedim), 1000'den fazla hamberder ve bunun gibi şeyler. Bir saat içinde hepsi bitmişti. Muhteşem adamlar ve büyük yiyiciler!"

Bu mesaj, futbol takımının 1000'den fazla ne yediği sorusunu da beraberinde getirdi. Hamburger yerine 'hamberder' yazdığı fark edilen Trump, yanlış yazdığını silip doğrusunu attı. Lakin internet-yurttaşları bunu öngörerek tweetin ekran görüntüsünü almıştı:

[embed]

BURGER KING: ​​BUGÜN SADECE HAMBURGER VEREBİLİYORUZ

Burger King de hamburger kadar 'trollemenin' de ustası olduğunu gösterme fırsatını kaçırmadı:

"Dün çok büyük bir sipariş aldığımızdan elimizde hiç hamberder kalmamıştır. Bugün sadece hamburger servis ediyoruz."

'ADI BERDER KING OLSUN'

​Beyaz Saray'ın sipariş verdiği diğer fast food devleri McDonald's, Wendy's ve Domino's Pizza'dan ses seda çıkmasa da ABD Başkanı'yla dalga geçenler Burger King'le sınırlı kalmadı. Hatta bazı kullanıcılar Burger King'in adını 'Berder King' olarak değiştirmesini önerdi.

Sputnik