Fidye Kabusu! 2.5 Yaşındaki Çocuğu Kaçırdılar

Fidye Kabusu! 2.5 Yaşındaki Çocuğu Kaçırdılar
İstanbul Ataköy'de önceki akşam 2.5 yaşındaki kız çocuğu fidyeciler tarafından kaçırıldı. Şüpheliler 7 saat sonra yakalandı.

Ataköy’de geçtiğimiz Salı akşamı saat 19.30 sıralarında meydana gelen olayda gün boyu anne ve babasının işlettiği restoranda kalan 2,5 yaşındaki S.Ç., bakıcısı tarafından eve götürülürken maskeli bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan Türkmenistan uyruklu bakıcı R.J.’yi darbettikten sonra çocuğu kucağına alarak hızla uzaklaştı. Görgü tanıklarına göre saldırgan biraz ilerde kendisini bekleyen motosikletli bir kişinin yardımıyla çocuğu da motosiklete bindirerek hızla olay yerinden uzaklaştı.

atakoyde-fidye-icin-kacirilan-25-yasindaki-cocuk-7-saatte-kurtarildi-9228-dhaphoto3.jpg

Polis alarma geçti

Bakıcı R.J.’nin olayı önce aileye ardından polise haber vermesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü alarma geçti. Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada çocuğu, ailenin Ataköy’de bulunan restoranının, eski işyeri komşusu olan Cevher K. tarafından kaçırıldığı belirlendi. Polis ekipleri tarafından kısa sürede gözaltına alınan Cevher K. kısa süre içinde çocuğu amcasının oğluyla birlikte kaçırdığını itiraf etti.

Kaçırılan çocuk 7 saat sonra kurtarıldı

Polis, Kağıthane’de bir eve götürüldüğünü tespit ettiği çocuğu kurtarmak için harekete geçti. Çocuğun tutulduğu eve sabaha karşı baskın yapıldı. Baskında kaçırılan 2,5 yaşındaki S.Ç.’nin yatakta uyurken bulundu. Evde bulunan Osman K. ile Mustafa B. gözaltına alındı.

atakoyde-fidye-icin-kacirilan-25-yasindaki-cocuk-7-saatte-kurtarildi-9228-dhaphoto7.jpg

Ailesine kavuştuğu anları polis kamerası kaydetti

Kaçırılmasından yaklaşık 7 saat sonra kurtarılan minik kız çocuğu, yapılan sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim edildi. Ailenin, çocuğuna kavuştuğu anlardaki sevincini polis kameraları kaydetti.

Şüphelileri güvenlik kameraları görüntüledi

Polis soruşturması sonucunda şüphelilerin minik kızı kaçırdıktan sonra bir motosiklete bindirerek Kağıthane’de bir adrese getirdikleri tespit edildi. Şüphelilerin bu sırada birkaç noktada güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıktı.

atakoyde-fidye-icin-kacirilan-25-yasindaki-cocuk-7-saatte-kurtarildi-9228-dhaphoto11.jpg

Fidye istemek için babanın telefonunu bulamamış

Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin daha önceden hiçbir suç kayıtlarının bulunmadığı öğrenildi. Olayı organize ettiği iddia edilen Cevher K.’nın poliste verdiği ifadesinde işlerinin çok kötü gittiğini, aileden fidye almak amacıyla olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. Ancak çocuğu kaçırdıktan sonra babasının telefonunu bulamadığı için fidye istemediği ortaya çıkan şüphelinin yaptığından çok pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Etiketler :