Bodrum’a Bahar Geldi

Bodrum’a Bahar Geldi
Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki gün etkili olan şiddetli rüzgarın ardından güneşin yeniden yüzünü göstermesiyle birlikte vatandaşlar kırlara ve sahil kenarlarına akın etti.Türkiye'nin büyük bölümünde etkisini sürdüren...

Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki gün etkili olan şiddetli rüzgarın ardından güneşin yeniden yüzünü göstermesiyle birlikte vatandaşlar kırlara ve sahil kenarlarına akın etti.

Türkiye'nin büyük bölümünde etkisini sürdüren karlı ve soğuk hava dolayısıyla doğu bölgelerdeki bazı şehirler beyaz örtüye bürünürken, Bodrum'un kırlarında papatyalar açtı. Halk arasında sıcak havanın ve baharın müjdesi olarak bilinen papatyalar, kırları ve yol kenarlarını çiçek bahçesine çevirdi. Vatandaşlar papatya toplamak için kırlara akın etti. Kırlarda papatya toplayan vatandaşların yanı sıra bazı vatandaşlar ise deniz kenarlarında güneşlendi.

SAHİLLERE AKIN ETİLER

Kafeteryaları dolduran az sayıda turist ve Bodrumlular güneşin tadını doyasıya çıkardı. Bazı vatandaşlar sıcak havayı fırsat bilip denize girmeyi tercih etti. Güneşin tadını doyasıya çıkaran vatandaşlar, Paşatarlası, Kumbahçe, Gümbet, Bitez gibi sahil kenarlarında vakit geçirdi.

Bodrum’da yazdan kalma bir gün yaşandığını belirten vatandaşlar, “Sıcak havayı fırsat bilip sahil kenarına geldik. Hava çok güzel, bizde tadını çıkarıyoruz” ifadelerini kullandılar Papatya toplamak için kırda gezen vatandaşlar baharın geldiğini müjdeledi. Papatya toplayan Evrim Özkeskin, “Sıcak havayı fırsat bilip kırlara geldik. Papatyalar açmış bizde topluyoruz. Bodrum’da çok güzel bir hava var. Bahar geldi artık Bodrum’a” dedi.

Meteoroloji'den edinilen bilgiye göre, bir hafta boyunca hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde olacağı ve yağış olmayacağı öğrenildi.