Birlik Vakfı Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'u photoshopla sildi

Birlik Vakfı Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'u photoshopla sildi
Laiklik karşıtlığıyla bilinen Birlik Vakfı, bu kez de Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u hedef aldı.

Vakfın Batman Şubesi tartışma yaratan bir uygulamaya imza attı. Şube, Ayasofya’nın açılışı nedeniyle 35 öğrenciyi Batman’dan İstanbul’a göndermeden önce Batman Üniversitesi yerleşkesinde tören düzenledi. Törende, yola çıkacak öğrencilerin fotoğrafları çekildi.

Fotoğraflar, Atatürk’ün resmi ve “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir” sözü ile Mehmet Akif Ersoy’un resmi ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu binanın önünde çekildi.

birlik-vakfi-orjinal-foto.jpg

Photoshopla sildiler

Uğurlama törenini takip eden yerel gazeteciler, bu fotoğrafları olduğu gibi kullandı. Ancak Birlik Vakfı Batman Şubesi yöneticileri, fotoğraflarda Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'un resimlerinin bulunmasını hazmedemedi. Vakıf, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraflardaki Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un resim ve sözlerini photoshop’la sildi.

ekran-resmi-2020-08-04-16-25-57.png

Etiketler :