Bir Zamanlar ABD'nin Öne Çıkan İsmiydi: Şoförüyle Başı Dertte! Gizlice Çekilen Görüntüleriyle Şantaj Yaptı!

Bir Zamanlar ABD'nin Öne Çıkan İsmiydi: Şoförüyle Başı Dertte! Gizlice Çekilen Görüntüleriyle Şantaj Yaptı!
Eski Hudson Enstitüsü Avrasya Politikaları Başkanı Zeyno Baran Bryza, şoförü Mevlüt Y. tarafından özel hayatına ilişkin uygunsuz görüntülerinin gizlice çekilip tehdit ve şantajda bulunulduğu iddiasıyla savcılığa şikayetçi oldu.

Zeyno Baran Bryza, şoförü Mevlüt Y. hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre Bryza, ABD Washington merkezli Hudson Enstitüsü'nde Avrasya Politikaları başkanı olarak görev yaptığı dönemde dünya liderleriyle görüşmüş ve Amerikan Senatosu'nda sunumlar yapmıştı.

İddiaya göre, Bryza’ya 9 Mart akşam saatlerinde şoförü Mevlüt Y. tarafından bir mesaj geldi. Mesajda Bryza’nın özel hayatına ilişkin gizlice çekilen uygunsuz görüntüler içeren bir video yer alıyordu.

3.webp

300 BİN DOLAR PARA İSTEDİ

Mevlüt Y., videonun silinmesi karşılığında Bryza’dan 300 bin dolar para isteyerek şantajda bulundu. Büyük panik yaşayan Bryza, Mevlüt Y.’nin mesajlarına cevap vermedi. Bu duruma daha da sinirlenen Mevlüt Y., Bryza’nın kızıyla yaşadığı Göktürk’te bulunan konutundaki müştemilata izinsiz şekilde girdi. Durumdan korkan Bryza, oturduğu sitenin güvenliğine ve avukat arkadaşına haber verdi. Ardından polis merkezine giderek Mevlüt Y.’den şikâyetçi oldu.

Bryza'nın avukatları, Mevlüt Y.'nin sadece para talep etmekle kalmayıp gece vakti Bryza'nın evine giderek şantaj yapmak istemesinin müvekkilinin cinsel dokunulmazlığına yönelik başka bir suç işlediğini belirterek, Mevlüt Y. hakkında şantaj, tehdit, konut dokunulmazlığını ihlal ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından soruşturma başlatılmasını ve kamu davası açılmasını talep ettiler.

Etiketler :