Beykoz'da AKP'li belediyeden 'kentsel dönüşüm' dayatması: Polis havaya ateş açtı

Beykoz Tokatköy'de AKP'li belediyenin kentsel dönüşüm projesi adı altındaki yıkım ısrarı sürüyor. Görevliler ile mahalleli arasında arbede çıktı, polis havaya ateş açtı.

Beykoz Tokatköy Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı planlanan yapıların elektrik, su ve doğalgazı 22 Haziran'da kesildi. 487 ada 3 parselde gerçekleştirmek istenen kentsel dönüşüm projesine karşı çıkan mahalle sakinleri ile yıkım için gelen ekipler arasında gerginlik çıktı.

1.jpg

Polis havaya ateş açtı

Yıkıma karşı çıkan grup kepçenin önüne geçti. Yıkım ekipleri ile mahalleli arasında arbede yaşandı. Polis arbedeyi sonlandırmak için havaya ateş açtı. Çıkan arbede sırasında bir kadın baygınlık geçirdi. Çevik kuvvet ekiplerinin aldığı güvenlik önlemi sonrasında yıkım gerçekleştirildi.

2.jpg

'Yürütmeyi durdurma kararı var'

Mahalle sakinlerinden Sabriye Hasanusta, "Mahkemeye başvurduk, yürütmeyi durdurma kararı var. Belediye ile karşılıklı sözleşme resmi kağıtlarla anlaşma yapmak istiyoruz" diye konuştu. Yıkımın ardından Tokatköy Mahallesi sakinleri, Beykoz Belediyesi önünde oturma eylemi yaptı.

Kaynak:DHA

Etiketler :