Çift maaşlı bakan yardımcısının aylık geliri 801 bin 361 lira

Çift maaşlı bakan yardımcısının aylık geliri 801 bin 361 lira
AKP'li Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, 2024 yılında almış olduğu toplam maaş tutarının 801 bin TL olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'de milyonlarca vatandaş işsizlik ile mücadele ederken, orta sınıfı silindir gibi ezip geçen enflasyon ve hayat pahalılığı AKP'li bürokratları teğet geçmeye devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, bakan yardımcılığından aldığı 134 bin 900 TL'lik maaşın yanı sıra, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu Üyesi olarak da aylık 666 bin 461 TL kazanıyor.

DÖVİZ YÜKSELDİKÇE MAAŞI ARTACAK

Gelirinin önemli bölümünü Kuveyt Türk'ten alan Alpaslan'ın bankadaki maaşı ise dövize endeksli. Türkiye'de yaşanan kur artışlarından etkilenmeyen Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın maaşı, bankanın kamuoyu ile paylaştığı verilerle ortaya çıktı.

Kuveyt Türk, internet sitesinde yayınladığı faaliyet raporunda 9 yönetim kurulu üyesi için yıllık 2 milyon 211 bin dolarlık ödeme yaptığını belirtti. Söz konusu tutar üye sayısına ve 12 aya bölündüğünde, bakan yardımcısı Alpaslan'a aylık 20 bin 475 dolar ödendiği anlaşıldı.

Etiketler :